| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Soniano,

hlásat Evangelium jako radostnou zvěst je jistě poslání každého křesťana a nemá mu být jedno, co bude s ostatními. Ale... Učedníci byli vysláni těmito Ježíšovými slovy (dle Matouše 28, 16-20, ČEP) Jedenáct apoštolů se pak odebralo do Galileje, na horu, kterou jim Ježíš určil. Spatřili ho a klaněli se mu; ale někteří pochybovali. Ježíš přistoupil a řekl jim: "Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku."

Bylo to vyslání apoštolů, konkrétních jedenácti. A ano, jsem přesvědčená, že se do jisté (a poměrně značné) míry přeneseně týká všech křesťanů. V těch verších je však také jedním dechem k "získávejte učedníky" i "křtěte". Přesto křtění zůstává (a byl od prvopočátku) výsadou pověřených (kromě specifických situací). Apoštolové prošli poměrně důkladnou přípravou, strávili v Ježíšově blízkosti dlouhý čas, učili se od něj.
Mně se s tím spojují ještě další verše, tentokrát Pavlův text z listu Římanům: Každému z vás říkám na základě milosti, která mi byla dána: Nesmýšlejte výš, než je komu určeno, ale smýšlejte o sobě střízlivě, podle toho, jakou míru víry udělil každému Bůh. Jako je v jednom těle mnoho údů a nemají všechny stejný úkol, tak i my, ač je nás mnoho, jsme jedno tělo v Kristu a jeden druhému sloužíme jako jednotlivé údy. Máme rozličné dary podle milosti, která byla dána každému z nás: Kdo má dar prorockého slova, ať ho užívá v souhlase s vírou. Kdo má dar služby, ať slouží. Kdo má dar učit, ať učí. Kdo dovede povzbuzovat, nechť povzbuzuje. Kdo rozdává, ať dává upřímně. Kdo stojí v čele, ať je horlivý. Kdo se stará o trpící, ať pomáhá s radostí.

Osobně jsem si z toho vzala mimo jiné toto: svou vírou se nijak netajím, mé okolí o ní ví. Ochotně se pouštím do hovoru s kýmkoliv, kdo se mnou o víře chce mluvit a začne - nebo nezačne, ale mám z něj pocit, že neví, jak by začal. Ale dar učit mám v omezené míře. Sama jsem k víře "přišla" pomalu a bez prudkého zlomu, kvůli tomu si s sebou vleču mnoho věcí, které by bylo lepší odhodit a já to nějak neumím, ale na druhou stranu mi snad zůstalo / bylo dáno určité pochopení pro lidi, trmácející se podobnou cestou, jakou jsem šla já. Těm snad dokážu s Boží pomocí nabídnout pomoc či povzbuzení; jiné raději přenechám jiným, jinak povolaným.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.