| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jako alterativa poslední psychedelické mozaiky mě napadá použít barevné rozbité kachlíky. Není to žádná trapná náhražka, používali to třeba Gaudí a Hundertwasser. U nás se to taky občas vyskytne, asi před 5 lety jsem pozorovala paní, jak takto obkládá sokl baráku, kde je u nábřeží obchod snad Svítidla Rendl (pokud to není tam je to násleující obchod se svítidly, aspoň myslím, že jsou tam dva. Nevypadalo to složitě, ale nenapadá mě, kdo by něco takového dělal. Místní řemeslnící se vyhýbají extrátům jak čert kříži.

Rako má v přijatelné ceně hotovou mozaiku, jen samozřejmě nemají všechny barvy.

Potištěné vzory jsou většinou ohavné a dávno passé, ten tisk bývá často dost vidět. Navíc je lepší použít dlažbu skrz naskrz probarvenou, neboť povrchové vzory se většinou dříve nebo později odřou a vypadá to strašně blbě (prodavači se zaklínají stupněm otěruvzdornosti, ale dlažba bude u tebe doma, ne u nich). Trpí předsíň, trpí trasy, po nichž se chodí v botách, stejně tak oblíbené cestičky psů i koček, a když ti někdo popotáhne skříň, šoupne neofilcovanou židli nebo pomůže uklidit na zimu nekonečně těžký oleandr, zbytečně bys praskla vzteky.

Na spáry je potřeba použít šedou tmavší spárovačku, klidně v barvě betonu, ale ne lepidlo (spárovačka většinou bývá méně porézní. Spáry můžeš přetřít aspoň voskem. Ale na strakaté podlaze tolik fleky vidět nebudou.

Dojem prostoru a promyšlenosti dělá, pokud budeš mít v celém domě stejnou podlahu, jinak ten design hodně roztříštíš. Nebo pokud střídáš dřevo a dlažbu, vždycky stejné dlažba, vždycky stejné dřevo.

Za nejvyšší dívčí považuju litou betonovou podlahu s bílou zapuštěnou mramorovou mozaikou ve tvaru koberce, ale netuším, kdo by něco takového u nás kdy dokázal, zbylo by to na tebe (manžela, či pomocníky z řad přátel), navíc bys musela mít přesně promyšlené budoucí rozestavění nábytku. Mohlo by se stát, že "koberec" bude schovaný pod linkou.

Poslední verzi jsem si chtěla udělat, ale podlaha byla nekonečně křivá (=nekonečná spotřeba drahé nivelačky) a nepřišla jsem na to, jak to udělat, aby to vypadalo opravdu dobře. Protože to byla zakrytá "salla terrena" ~;), dala jsem tam nakonec půdovky, které jsem dostala při bouračce nějakého činžáku. Pokládala jsem sama 50 m2, protože řemeslníci tváří v tvář půdovkám bledli a padaly z nich nepublikovatelné výrazy a hausnumera. Mám nejlevnější podlahu ve střední Evropě, ale hexnšús mě držel 3 měsíce.

Tak dobře vyber ~3~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.