Porod koncem pánevním se dá porodit i doma a přirozeně, ale chce to dobrou PA nebo lékaře. V ČR se porod KP přirozeně nevede asi nikde. Je doporučeno vést porod KP s podporou oxytocinu a s nástřihem. Lidí tam bývá vždy hodně, ale je to i tím, že se hodně lidí na to chce podívat, protože porody KP vaginálně nejsou moc časté (takže mimo jednu PA a jednoho lékaře porodníka pro matku a jedna sestra a jeden lékař pediatr k dítěti se často dostaví i další jeden až dva lékaři a k tomu všechny volné PA, aby to viděli - na názor matky se nikdo neptá). Což není omluva, ale vysvětlení a podle mne je to špatně. Dítě po porodu patří k matce nikoliv do výhřevného lůžka, tam patří jen pro případ resuscitace či jiného podobného zásahu a potom opět ihned k matce. Takže u běžného porodu hlavičkou stačí jedna PA a jedna novor. sestra (někde ani to ne), tak u KP min. 4 lidé jako standart.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.