| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nevím, no, vařím roky. V kuchyni stojím 20 minut max., když právě čistím tu zeleninu, porcuju maso..., pak se to nějakou dobu vaří/dusí/peče samo, tj. nejsem u toho. Jen jdu třeba kolem a vypnu plyn, ztlumím troubu. A pak zas 10 minut na dochucení, zahuštění a tak. Knedlíky a časově náročnější jídla dělám opravdu jen jednou za čas, obvykle o víkendu a obvykle ve velkým, aby se to dalo zamrazit na jindy. Když dělám vývar, hodím maso, zeleninu a koření do hrnce ráno hned po snídani během pár minut a vaří se to samo několik hodin, nepotřebuje mě to. Nudle do toho pak jsou otázkou 10 minut. Prostě jsem v té kuchyni po chvilkách, nepotřebuju tam trávit hodiny.

/dneska třeba byla rajská a kynuté buchty, což je trochu časově náročnější, ale navážit do pekárny ingredience trvalo asi 5 minut, dalších 5 minut základ na polívku, rovnou jsem dala vařit vodu na těstoviny, než začala vařit voda, dala jsem prádlo do pračky, nudle do vody, umýt nádobí z večera, slít nudle odchod z kuchyně. Jsem na 25 minutách i s nádobím a prádlem. Pak jsem poslala dceru vypnout plyn pod polívkou. Za hodinu zapípala pekárna. Přecedila a zahustila jsem polívku - 5 minut, zapla troubu, zabalila buchty 10minut. Odchod z kuchyně - pak jsem tam šla strčit plech, druhej plech, peklo se to bez mé asistence. Mám oběd a večeři - tj. polívku a buchty a v kuchyni jsem strávila 40 minut po chvilkách. Mezitím, kdybych chtěla, bych se mohla věnovat dětem, ale nemusím, vystačí si samy, vypralo se prádlo, stihlo uschnout - to teda v sušičce, po obědě jsem umyla nádobí a ještě jsem hodinu chatovala na netu. Je škaredě, takže ven se nešlo, kdyby se šlo, nebyly by ty buchty, ale třeba špagety a boloňská nebo rajská polívka a pizza z mrazáku pečený minulý týden nebo prostě něco jiného rychlého. Rozvrhnout si vaření tak, že ráno uděláš základ na omáčku, přes dopoledne to dojde a v poledne se to během 1/4 hodinky dodělá, je taky řešení.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.