| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nečetla jsem diskuzi, snad stihnu večer. Velice mne zajímá jak je to jinde.

U nás totiž žádná dělba práce není, téměř vše dělám já. A pokud něco udělá manžel, tak pouze proto, že jsem mu to řekla a má pocit, že mi vlastně pomáhá, že bych mu měla být vděčná nebo co. Už jsem se smířila s tím, že buď budu rodinný manažer přes všechno - rozdám úkoly, práce se pohne a nebo to prostě potáhnu celé sama. Oboje dlouhodobě na budku.
Manžel postrádá jakékoli samostatné myšlení,takže pokud něco chci, musím říkat absolutní podrobnosti typu jak, kde, co, kdy s čím (s kým), jak dlouho, kolik, kudy... Kdo nezažil nepochopí a pokud to neřeknu (nenapíšu), tak to prostě není. Nesmím tudíž zapomenout na žádnou maličkost jinak to prostě neklapne...ale zas musím podotknout, že podobné zaměření mám i v práci, takže jsem už za ta léta zvyklá...

Hrozně moc bych si přála, abych měla na starosti pouze ty "ženské" domácí práce, ale na to by se musel chlap samostatně, zodpovědně a pravidelně starat o ty "svoje" údržbářské práce v domácnosti. On má ale bohužel představu, že naše domácnost má funkci auto-repair a to je fakt konec. Poslat ho někam do Bauhausu koupit šroubky, protelefonuje majlant (neví kde, jaký, kolik), výhodnější je si tam pro to zajet sama (sama znamená s dětma).

Auto? To je pro něho španělská vesnice, netuší ani kde se nalejvá voda do ostřikovačů, vše okolo auta zajišťuji já. Včetně odtahu na laně bez chlapa s dětma za zadkem...
Vyloženě závidím, když vidím jak někdo vyzvedne ženskou z práce autem, nebo chlap zabalí na chatu nějaké materiály na opravu (protože na chatě je potřeba rekonstruovat) a ženská zabalí pouze jídlo a děti. Tak to u nás prostě není, chlap na chatu nejezdí. 25kg maltu si musím narvat do auta sama - omítky taky dělám sama. Motorovka a cirkulárka jsou už i moje nejlepší kámošky.~n~

Jenom na vysvětlenou - muž pracuje ve velice specifickém oboru naprosto nepoužitelném pro praktický život. Ferda mravenec z něho nikdy nebude, hlava rodiny jsem já (on o tom neví) a veškeré věci si dělám po svém, on na to prostě nemá kapacitu, obtěžuje ho cokoli řešit...~a~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.