| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Alraune,

ano, je to pravda, jak říkáš - největší vliv mají priority a styl života.

Jenomže mě třeba hrozně mrzí, že ačkoliv s mým bráchou máme tohle dost rozdílné, tak on se ani nijak nesnažil vytvořit si nějaký (třeba i špatný - to je jedno) vztah ke svému synovci (mému staršímu synovi). Prostě naprostá netečnost, nezájem....

Kdyby třeba narovinu řekl - "hele, mně ty děti prostě nic neříkají, já nevím, co bych s ním dělal, tak se nezlob, nechápu, jak ho můžeš vypiplávat a být s ním doma 3 roky na mateřské" - nebo tak něco. Ale místo toho řekl, že se "flákám 3 roky doma" a "že se furt doma piplu, když je nemocný" (když už chodil do školky a býval nemocný). To, že jeho manželka je v současné době čtvrtým rokem doma a bez možnosti vrátit se nikam do práce, je vlastně nezaměstnaná - tak to je podle něho úplně v pohodě, to už nevidí.

Teď už sám má dvě malé holky a myslím si osobně, že na hodně věcí přišel (že ono to dá taky práci, než se děti vypiplají atd.), ale samozřejmě to on už nikdy v životě nepřizná, že "jejda, kdybych se o toho sestřiného chlapce víc zajímal, to je škoda...". O vztahu k mému manželovi ani nemluvím - říkám - ani prachobyčejná SNAHA nám porozumět. Prostě jedno velké NIC /nechci být sprostá a napsat rovnou slovo jedno veliké h...o~;)).

Souhlasím s názorem, že tyhle vztahy pak jakoby "nahrazují" vztahy sousedské...Máme to podobně. Jenom s vlastní rodinou ty vztahy halt "nejdou".

Jo a ještě dodám - maminka byla jedináček a celý život trpěla svým jedináčkovstvím. Proto chtěla 2 děti (i když otec chtěl jenom jedno nebo mu to bylo ukradený), aby - až vyrostou - se mohli podělit o nějakou tu starost o svoje rodiče, aby na to halt nebyli sami, jak byla ona sama na svoje staré rodiče. No a jak to dopadlo - jsme sice 2, já a brácha, a ani po její smrti se naše vztahy nezlepšily.

Takže - dvě a více dětí nejsou naprosto žádnou "zárukou", že si v dospělosti pomůžou, podpoří se, budou se setkávat atd. atd.

Chápu lidi, co mají jenom jedináčky. Já osobně bych nechtěla - mám 2 kluky. Ale dovedu to pochopit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.