Z procházky se dá kdykoli odejít, kdyby bylo nejhůře
Ono to nejsou souvislé dvě hodiny povídání, většinou se v mezičase někam přesouvá. Třeba na Staroměstské radnici to vypadá tak, že se začíná poté, co odbije orloj, pak se děti snaží dohromady vyprávě pověst o mistru Hanušovi, paní průvodkyně pak popíše, co je orloj, co je na něm vidět, popíše apoštoly a vysvětlí jejich atributy (k tomu má obrázky), pak se jde dovnitř, projdou se přístupné prostory v patře, vypráví se o pražském znaku, o cechovních znameních (jeden rok si děti dokonce mohly sednout do primátorského křesla, letos si tuším hrály na soudce a dostaly úkol, který měly rozsoudit tak, jak se soudilo za dob králů), v celou hodinu se přesouvá do kaple za apoštoly, aby si je děti mohly prohlédnout když se pohybují, pak se doprojde patro (většinou si tam průvodkyně děti posadila ještě na schody a četla jim z knížky pověst vázající se k orloji). Pak se schází do sklepa a prochází podzemí (dá se podívat třeba na vodu ve studni). Na konci pak děti dostanou kvíz (čtyři jednoduché otázky), myslím, že se i domalovávají i obrázky (podle tématu) a za odměnu dostanou lízátko.
Když se venku oteplí, bývají spíše venkovní procházky, na jaře Vyšehrad, v létě se pak chodí do Divoké Šárky, do Zahrad Pražského hradu.
A dětské procházky se opakují, kdybyste to třeba chtěli zkusit za rok
Jinak jsou většinou dvě každý měsíc (jedno je dětská procházka, jedno Zábavný dějepis, ten je spíš pro větší školní děti)...