| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Srdecne Te zdravim!...Jelikoz jsi neodpovedela na PREMNOHA vyvraceni vaseho uceni, ktere jsem Ti nabidla..jsem rada, zes ze sve "ulity" vylezla alespon ted..~;)
Premyslelas nad tim?

Dam Ti jeste jednu JEDNODUCHOU uvahu..Je fakt velmi prostinka..
Snad budes se mnou souhlasit,ze to, jak se Hospodin predstavuje treba Mosemu v horicim keri z knihy Exodus, JEDNOZNACNE ukazuje, ze je B-hem MEZIOSOBNE VZTAHOVYM navenek..
Je tak? "jsem B-h tvych otcu, B-h Avrahamuv, B-h Isaacuv, B-h Jacovuv.."

Predstavuje se cloveku prostinkym ZPUSOBEM, ktery v teto fazy jeho "duchovniho vyvoje" , jenz jeste nedospel ke "zralosti", jednoznacne muze clovek spravne chapat..

Rekni mi prosim, pokud k tomu nutne plati, ze B-h je v urcitem smyslu svým bytím, NAPROSTO NEZAVISLY na svem stvoreni..,tedy sve svoreni ke svemu byti NEPOTREBOVAL, NEPOTREBUJE ani NEBUDE POTREBOVAT.. MUSI tedy platit, ze je také MEZIOSOBNĚ VZTAHOVY SAM V SOBE../uvnitr sebe/..Jinak by mu stvoreni neco pridavalo..A to prece NENI PRAVDA...Jak tedy chapes, ze to, ze je B-hem nasich otcu, B-hem Avrahamuv atd..MUSI nutne mit svuj MEZIOSOBNE VZTAHOVY pravzor SAM V SOBE..???

Nebo mi chces rict svym ucenim, kdyz nesouhlasis s uvedenym, ze tedy B-h je věčná SAMOTA? Vzdyt to je tragedie v jaky obraz B-ha veris..Zamerne rikam OBRAZ, protoze toto NENI B_h..My muzeme pouze UKAZOVAT na B_ha, svym neomalenym popisem, stvorenymi slovy vyjadrovat NESTVORENEHO..Prece nas k tomu B-h vyzyva..Abychom to delali..Jelikoz On se nam v dejinach spasy NEJAK ZJEVUJE..ale ZAROVEN se nam dava za UKOL!!!A tak nutne jak roste nase receptivni vnimani vuci tomu, kym On ve skutecnosti je..MUSIME postupne OPOUSTET ty nase STARE OBRAZY o Nem..Je to neustale HLEDANI a OBJEVOVANI B-ha..V tom, v cem se nachazite jako Svedkove Jehovovi, se svym ucenim, jste ve velkem nebezpeci a to tim, ze si myslite, ze B-ha MATE UZ PRECTENEHO..Ze je Vam to JASNE..B-ha mate "na provazku"..
A vsichni, kdo se vas snazi VYSEKAT z te vasi rigidni skrupule, jsou opovrzeni hodni..Ale nedelal tohle sam JEzis???

Budu rada, kdyz mi zodpovis tuto prostinkou uvahu..Pak se mozna KONECNE pohneme dale, v tom, kym B-h ve skutecnosti je..~;)Ale ubezpecuji te, ze je to NEUSTALE HLEDANI...A neustala ZMENA v MODELECH premysleni..vychazeni ze zajetych schemat , obohaceni a pak navrat na tu samou spravnou cestu hledani, ale s novym poznanim..
Tak jak o tom mluvi apostol PAVEL..kdyz jsem byl dite, myslel jsem jako dite...kdyz jsem muz, myslim uz jako muz..Tak je to i s nasimi OBRAZY B-ha, ke kterym nejak dospivame..ale NEMUZOU byt jeste B-hem samotnym..Rozumis?

A proto ti davam za pravdu v tom, ze chyba je na tvem prijimaci..:-)Ale i to se da vyladit..POKUD , clovek chce..pokud nechce vyjit ze sebe, nemuze ani prijit k B-hu..Jelikoz B-h sam VYSEL ze sebe, aby mohl prebyvat v nas../toje ta faze "byti na oblacku" - kde clovek nejednou pozna, jak ho B_h MILUJE../ a pak prijdou ty noci smyslů, temne noci ducha..ktere maji vest k jedinemu..
V nich totiz B-h cloveku rika - a tak ted ty, moje draha dcerusko..Ted udelej presne to, co jsem udelal ja, abych prebyval v tobe..Ted musis TY VYJIT ze sebe, abys mohla prebyvat VE MNE..~;)..Bez toho to ma draha nejde..
A tam zacina "porod"..tam zacinaji ty krece, ty bolesti..
Ale bez tohoto posunu, zustanu na miste.. v nebezpecne urovni vzdalena od B-ha, nebudu sama prebyvat v Nem..nikdy k tomu vlastne nedospeju.Byt v B-hu..

Vis, i Israelite si mysleli, kdyz meli ten B-zi trun na zemi / Archu umluvy/, v chramu, ten pocit..a, tak uz mame B-ha..Je v nasem chramu mezi nami..Tento chram bude naveky..On si to prece nemuze dovolit, aby byl Jeho dum znicen..

A co nato B-h? To je ten B-zi HUMOR..SMETE vsechno co se ZACNE TVARIT jako B-h, ale NENI..B-zi humor, je velmi vazna vec..~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.