| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Petronelo, moje děti nejsou SJ. Jsou jimi pouze vychováváni, jak se rozhodnou v budoucnu je na nich.
My jim pouze to čemu věříme a proč, nebo nevěříme a proč vysvětlujeme.
Když je ve škole vánoční besídka učitelé vědí, že naše děti to neslaví a tak sami navrhují, že tam můžou jít a nikdo je nebude k ničemu nutit nebo můžou být doma. A my necháváme rozhodnutí na nich. Nejstarší tam jednou šel. Pozoroval a příště už raději zůstal doma. Mladší tam nechtějí vůbec. Ale učitelé jim čas od času dají prostor, aby v období vánoc vysvětlili, proč vánoce neslavíme.
Takže odpověď na tvou otázku jestli by vadilo kdyby šli... je to jen jejich svědomí a jejich rozhodnutí.
My si o Ježíšovi čteme téměř denně. Ne jen v období tomu určeném. Ted zrovna je ale období, kdy si připomínáme Ježíšovu smrt, jaký význam pro lidi měla. Je to vlastně jediná slavnost, kterou SJ drží.
Přemýšlela jsi nad tím, proč v Bibli není uvedeno přesné datum Ježíšova narození? Nemůže být tím důvodem to, že to není pro nás až tak podstatné?
Také považujeme Ježíše za již panujícího Krále a nynější opěvování malého nemohoucího miminka v jesličkách mi připadá degradující.
Nehledě na to, že vánoce mají opravdu strašný původ. Můžu ti poslat video, které natočila nějaká mně neznámá náb. skupina, nicméně původ vánoc a oslav nového roku je tam popsán opravdu syrově. Tak proto já s nimi nechci mít nic společného. Nevypiju sklenici skvělého nápoje s kapičkou jedu i když mi budeš hodiny vyprávět o tom, že je to lahoda největší a toho jedu je tam fakt jen kapička. Jed tam je a já to prostě nepožiju... chápeš co chci říct?

to video
http://www.youtube.com/watch?v=SOiIH2P2S3I

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.