Lído, já psala, že píšu psacím. A ano, když píšu svým nejrychlejším, je to pro cizí hůř čitelné; když píšu trošinku pomaleji (ale pořád ještě rychle! Ale fakt je, že já píšu extra rychle, když spěchám), přečtou to.
Když vím, že chci psát rychle a budu psát dlouho, beru si plničku, ta rychle klouže a nemusí se tlačit, propiska, když není fakt dobrá, taky zpomaluje
![:-)](/g/s/0.gif)
Dcerám jsem nutila bombičková plnicí pera, aby se fakt naučily psát pohodlně, i když učitelky povolovaly různé jiné věci
![:-)](/g/s/0.gif)
Dotaz byl, jakému písmu dáváte přednost. Já psacímu. Proti Comenii nic nemám, ale jsem ráda, že děti jely klasické psací. Mají obě velmi dobrou jemnou motoriku, nedělalo jim to žádné potíže.
Nevím, proč je nutné kvůli comenii psací písmo pranýřovat a odsuzovat jako zaostalé a brzdu pokroku (jak se i tady objevilo). Však ať si lidi vybírají, ne?