| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

...." Proč Ježíš vzkřísil Lazara? Proč vzkřísil syna vdovy z Nain? Proč vzkřísil Jajirovu dcerušku? Proč je neobjal kolem ramen a neřekl:" Drazí, netruchlete vaši blízcí jsou nyní v blízkosti Boží ve věčné blaženosti." Proč je neujistil o jejich nebeské naději takto?
Proč Lazar a ostatní po svém vzkříšení nevyprávěli o tom, kde byli? Vždyť byli- li v nebi musel to být super zážitek. A já bych teda Ježíše pěkně zdrbla za to, že mě tahal z tak nádherného a úžasného světa....."

To se Te ptam take!:-)A Jezise ti "drbat" nedoporucuji..~:-D..
Jezis vedel o predstave farizeu i saduceju..Timto podobenstvim ji vyvraci a ukazuje, jak to je ve skutecnosti..Farizejove ani nepredpokladali telesne vzkriseni..Lazar z Betanie a ostatni spravedlivi /pozor v hebrejstine znamena v dalsi vyznamove vrstve i svati/..spocivali v te dobe /PRED Kristovym vzkrisenim/ v Avrahamove "lune" - co je predobraz OCISTCE..Takze pozustale Jezis neujistoval o blazenosti, jelikoz by lhal, protoze jeste NEMOHLA LIDSKA NOHA do te doby, vstoupit do nebe, protoze nebe vstupem do "NEBESKE SVATYNE" u Otce, otevrel az Sam - po svem vzkriseni, pro dalsi lidi..Tehdy vysvobodil i ostatni, kdo "byli z pravdy a slyseli Jeho hlas"..Ty take obmyl svou svatou KRVI / jejich svaty KREST/, aby byli ospravedlneni naveky a oznaceni jako B-zi VLASTNICTVI, a ti take vstoupili s nim do nebe k Otci, do stavu BLAZENEHO.
Pan po vzkriseni s Telem i Dusi, ostatni jako duse, zatim bez tela / jenz "ceka" na telesne vzkriseni v Den Pane../ DLUH cloveka, jenz "zbyl" po prvni neposlusnosti a vsemoznych ostatnich vinach byl pro urcene splacen KRVI KRISTOVOU. Tedy az po VYKUPNE smrti a vzkriseni Krista, mohl nejaky clovek vstoupit do B-ziho Kralovstvi..Ale verim, ze DOKONALOST ve SPRAVEDLNOSTI B-zi,je tak neproniknutelne zavrsujici, ze rekneme "oddelila" pri tom, nektere ze spasenych, jeste do jejich ocisty /OCISTCE/..Tedy jejich , krest - "obmyti" - svatou Krvi BERANKOVOU nebylo ucineno NAJEDNOU, nybrz si ta roucha PEROU POSTUPNE..


....." Jeden z těch starců na mne promluvil: “Kdo jsou a odkud přišli ti v bílém rouchu?” Řekl jsem: “Pane můj , ty to víš!” A on mi řekl: “To jsou ti, kteří přišli Z VELIKÉHO SOUŽENÍ a vyprali svá roucha a vybílili je v Krvi Beránkově. Proto jsou před trůnem Božím a slouží Mu v Jeho chrámě dnem i nocí; a Ten, který sedí na trůnu, bude jim záštitou. Již nebudou hladovět ani žíznit, ani slunce nebo jiný žár jim neublíží, neboť Beránek, který je před trůnem, je bude pást a povede je k pramenům vod života. A Bůh jim setře každou slzu z očí.....”
/Zj Jan 7/


A tim se "ocistuji" pro vstup do sve BLAZENOSTI /svatosti/, nez budou vysvobozeni ze sveho souzeni../jelikoz to SOUZENI, znamena pro ne jeste stale NEPRITOMNOST B_ha, po dobu ocistovani, ac uz VETSINOU vědí, ze byli spaseni a dostali podil na Milosrdenstvi a tudiz SMERUJI UZ jenom K B-HU..Vzpominka na B-zi Majestat, ktery zahledli v hodine sve smrti a toto vedomi, ze jsou zachraneni, jim pomaha toto souzeni s HRDINSKOU TRPELIVOSTI snaset, jelikoz vedi, ze na jejim konci je B_H..Tak spaceji svuj DLUH SPRAVEDLNOSTI / tresty za odpustene, priznane a LITOVANE viny/
Resp.tyto duse, po uzreni Slavy B-zi a vlitym PLNYM poznanim, se v podstate po tomto momentu SAMI "vrhaji" do sve ocisty, jelikoz v tomto svem stavu, ktery uvidi PLNYM POZNANIM sveho zivota, nechteji predstoupit pred B-ha..Velmi bidny primer k tomu bych pouzila, kdyz ty chces predstoupit pred nejakou vyznamnou autoritu, take si "obleces" ty nejlepsi saty..

/Zj.Jan.3: 4-5/

..." Přece však máš v Sardách několik osob, které SVůJ ŠT NEPOTŘÍSNILI; ti budou chodit se mnou v BILEM ROUCHU, protože jsou toho hodni.
Kdo zvítězí, bude oděn bělostným rouchem a jeho jméno nevymažu z knihy života, nýbrž přiznám se k němu před svým Otcem a před jeho anděly..."

...........

Ostatni, kteri nebyli z pravdy, podle sveho srdce tedy pochopitelne ODMITLI B-ha UZ v hodine sve telesne smrti /kdy uzreli B-zi Majestat, poznali PLNOST PRAVDY o B-hu a o sobe, svem zivote/ a ODMITLI svou LITOST i B_ha, a byli tedy od pocatku sve věčnosti, na miste,kde panuje svou krutovladou satan se svymi poskoky../nebo chces-li knize temnot,jak uvadi na jinych mistech Pismo, treba v Job../

.." A budou trýzněni dnem i nocí na věky věků.." - /Zj.20:10/- to tedy neplati pouze pro lziproroka a antikrista, ale pro vsechny zavržené od B-ha, od pocatku sveta..

................

....... Skutečnost, že boháčovi bratři odmítli Mojžíše a proroky, rovněž ukazuje, že podobenství mělo hlubší význam a záměr, než jen uvést do protikladu chudobu a majetek bohatých...."

Melo hlubsi vyznam, ktery jsi ty nepochopila, to je pravda..Ale nebylo to uvest chudobu do protikladu s bohatstvim..To NENI HLUBOKY vyznam, nybrz POVRCH, na kterem se stale v Pismu SJ pohybuji..

TADY JDE o podobenstvi o PROKAZOVANI MILOSRDENSTVI / tedy LASKY/, kterou uci cloveka pouze B_h..Jelikoz NIC DOBREHO nemuzeme udelat sami z vlastnich sil, bez B-ha..Na pocatku je DAR - MILOST B-zi,a to VZDY a VSUDE !,
ne skutek cloveka a co clovek vykonal..
" beze Mne nemuzete delat NIC" zneji Jezisova SLOVA zivota. btw - timto dalsi svedectvi o Jezisove B-zske podstate a B-zske prirozenosti..Jelikoz cely SZ ZALMY i PROROCI, uvadeji ZAVISLOST cloveka pouze a jedine na B_hu..nikoliv na tvoru /tedy ani nejakem "andelu" , ktereho z Jezise SJ udelali../
...........

na zbytek ohledne podobenstvi, ktere jsem ti od Pana mela poslat a ktere jsi zas "domrvila" svym povrchnim bruslenim po litere Pisma, odpovim pozdeji..O vikendu se vice totiz venuji manzelovi a detem, coz je me prvni povolani od Pana, takze ma prednost v plneni pred vsim ostatnim..Takze prosim o strpeni, nezapomela jsem nato..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.