| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Nikdo nepopírá, že v roce 1975 SJ předpokládali konec tohoto vládnoucího systému- nikoli konec světa. "

Ale to nebylo jediné datum. Je známo, že jich prorokovali víc. Nevyšlo ani jedno proroctví. Že by někdo pochopil, že tudy cesta nevede a lže si do vlastní kapsy?
-------------------

"To znamená, že světlo do Boží organizace přicházelo a přichází postupně."

Zvláštní je, že absolutně odmítáš věřit, že stejným způsobem se světlo vnášelo do počátků křesťanství, když se formovala Církev Kristova. Na počátku všeobecné církve formování a tříbení nepřicházelo v úvahu, byť to byli křesťané vedení Duchem Svatým, ale ve vaší organizaci to považuješ za pravdu. Ačkoliv je jasně viditelné, že nikoho z vašich vůdců žádný Duch Svatý ani svatý duch NEVEDL.
-----------------------

"jelikož jsi se k těmtmo informacím dostala i ty i Tabitha svědčí to o tom, že SJ nic netají. A hlavně, že se nebojí přiznat omyl"

Eh, je to tedy pravda nebo ne? V případě že ne, kde najdeme tedy správné info o vaší organizaci? V případě že ano, proč se sdružujete ve spolku, který očividně lidem lže a mění svoje názory? Zajímala by mě hranice mezi omylem a bludem. Co ty na to?
-----------------------

"Lžou, že duše je nesmrtelná
Lžou, že existuje peklo"

Toto ale začal prohlašovat až Russel, měl z pekla strach, protože jeho život byl porušením všech mravních zásad. A aby uchlácholil svoje vlastní svědomí, bylo pro něj jednodušší peklo popřít, než se obrátit a kát. Ona je to velmi pohodlná myšlenka, hřešit a nemít za to žádný postih. A v jeho chorém mozku pak sehrálo roli i to, že jeho výmysl byl přijat i jinými (též hříšnými), což začal považovat za pravdu sdělenou jehovou. No, možná. Zlí duchové mají různá jména, nevím, jestli je mezi nimi i Jehova, možné to je. Nebo že by Jezábel??
----------------------

"všechny tyto nauky mají základ v pohanských říších a podporují je nepřesnými překlady Bible a mylným vysvětlováním některých veršů."

Všechny tyto nauky mají základ v Bibli. Tabitha zde dala nespočet odkazů, ale nezdá se, že bys nad nimi přemýšlela. Jako by neexistovaly. Ale oni existují, jen máš pro ně zaslepené oči a uzavřené srdce.
Pro mě je důležitý ten fakt, že sám Ježíš ustanovil církev a slíbil, že brány pekel ji nepřemohou. I kdyby církev byla nevím co, je Jeho a On si ji chrání, vede a nakonec také jako jedinou Očistí a vyvýší. Všechny ostatní církve a spolky, co se od té původní odtrhly, učinily tak ze svévole a nikoliv pod vedením Ježíše nebo Ducha Svatého. Nemůžeš trvdit, že tu 18 - 19 století byla církev založená na lži a od ní se odtrhla společenství, které je založeno na pravdě. To totiž není dost dobře možné. Shnilý strom nevydá dobré ovoce. Už jsem to tu psala. Považujete-li tedy církev za špatnou, nutně musíte být špatní i vy. Potom je špatné všechno a nezachrání se nikdo. Byla by ještě jedna možnost - že by počátky církve mohly být dobré, ale celkově by se církev skutečně odvrátila (což se prostě stát nemohlo a nemůže, když ji střeží příslib Ježíšův) ale i kdyby se tak stalo a bylo nutné, aby v určitém čase povstala církev nová a pravá, zcela jistě si Bůh vybere posla věrohodného s pravým prorockým duchem. Což se neprokázalo ani u jednoho z vašich vůdců. Naopak se prokázaly jejich nepravosti a lživý duch.
-------------------------

"Znamená to, že nemůžu sloužit Bohu?"
Můžeš. A bylo by to jedině dobré pro tvou spásu. Ale také by nejprve bylo třeba, aby ses oprostila a zřekla se Zlého. Abys nevisela na krku lžiprorokům, abys otevřela oči a chtěla najít skutečnou Pravdu.
-----------------------

"Jestli myslíš, že mám vymytý mozek, je to tvoje právo, ale přemýšlej nad tím- téměř každý tvůj komentář končí slovy "Tabitha ti to už říkala." "

To je fakt úsměvné. Ano, zmiňuju tu Tabithu. Pamatuju si, co ti psala. Pamatuju si, že ti dávala ke všemu, o čem zde píšeme odkazy. Pamatuju si, že jsi na ně nereagovala. Nemám důvod je znovu vyhledávat a znovu vkládat. Ber to jako upozornění, že ti skrze Tabithu byla dána možnost nad věcí přemýšlet, což jsi neučinila. Nevím proč bys to tedy učinila skrze mě. Jinak jestli si všímáš - moje slova vůbec nejsou shodná s Tabithinými. Každá úplně jinak přemýšlíme a každá i úplně jinak píšeme. Takže na Tabithu odkazuji jen v případech odkazů, které ti tu dává, nikoliv abych se oháněla jejími slovy a úvahami. :-)
-----------------------------

"Nevím proč k tobě SJ něpřišli... možná a tebou debatovali a viděli, že omíláš pořád dokola to samé aniž bys vzala v potaz alespoň jednou nějaký logický argument"

Ale kdež, stačilo jen říct, že si důkladně pročtu, co mi doporučí a potom jim ukážu nesrovnalosti. Zatím se nestalo, že by tu u nás vedli dlouhé přesvědčující rozhovory. Dali materiály a slíbili, že přijdou. Což se opakovaně nestalo.
------------------------

"Vidíš, vysvětlila jsem ti nesymslnost vašich nauk a tys tady vyrukovala s Russllem"

Zdaleka ne. zatím jsi mi nedala odpověď ani na ty jednoduché otázky a prozatím se jim vyhýbáš. Ani Martule, ani Katy mi k nim nenapsaly ani písmenko. Máte přece možnost tu samy dokázat pravost vašeho učení, ale pořád spíš ukazujete, že v něm máte nezodpovězené díry. Jen si to samy nechcete přiznat. A že jsem psala o Russlovi? No proč ne? Ptala jsem se, jestli to byl věrohodný prorok nebo lžiprorok? Kdyby Russell (i Rutherford) žil v době platnosti Mojžíšova zákona, kolikrát by se mohl splést ve svých proroctvích, než by byl ukamenován? Zatím to taky chcete nechat vyšumět, než byste přiznaly, že za tu fusekli začal tahat on.
---------------------------

"Možná, že oni SJ si blbě poznačili tvou adresu, možná se stalo něco v jejich rodině a nepřišli a jsou lajdáci, že za tebou neposlali někoho jiného. Zkus jestli ti opravdu jde o odpovědi, dát jim ještě šanci. Nebudou tě nutit stát se SJ"

Hm, možná si blbě poznačili moji adresu. Možná ze své mapky úplně vypustili naši vesnici, víš? Nejdeme totiž přehlédnout, kdyby navštívili naši obec, nutně přijdou k nám. :-)
--------------------------

"Ještě k tomu uzdravení. Proč, když je to tak snadné je tolik lidí nemocných? Kdbys to řekla, možná někdo mávne rukou, ale většina by po tom sáhla"

Ale já jsem to tu jasně napsala. Máš šanci po tom sáhnout. Uvěř v Ježíše, uznej ho jako svého Boha a popros Ho o uzdravení. Uděláš to nebo ne? Proč ne? Ze stejného důvodu to neudělají ostatní. Je to na každém osobně, jestli uvěří v Ježíše či nikoliv.
-------------------------

"A nesnažte se mi s Tabithou podsunout myšlenku, že se nemodlím za synovo uzdravení, protože mi na něm nezáleží nebo málo věřím"

To ti tu nikdo nepodsouvá. Ale záleží, ke komu se modlíš. I když on i Satan disponuje takovými schpnostmi a ještě víc si potom lidi k sobě uváže. Zbývá tedy jediné. Modlit se k PRAVÉMU BOHU, který nám byl VYJEVEN V BIBLI.
--------------------------

"Dokonce se u nás doma smějeme, představ si."

Tak tohle mě skutečně dostalo. Jako opravdu považuješ projev radosti za tak vzácný a nestandardní, že zde píšeš, dokonce se u nás doma smějeme? Ani ve snu by mě to nenapadlo. Smích považuju za přirozený projev, v rodině, kde se nesmějou, snad už jsou mrtví. No nemám k tomu slov, je to skutečně smutné. My u nás v rodině máme stále závažný problém, se kterým ještě bojujeme a není to snadné. Ale i přes to prožíváme neskutečnou radost, Boží blízkost, štěstí a naplnění, kdybys slyšela, co mi tak často opakují děti, jak jsou šťastné, jak se těší na prázdniny (budou mít téměř celé prázdniny duchovní program a modlitby - které dítě se na to těší?), jak se těší na každou mši svatou, kterou zde máme, s jakou radostí zaklekáme denně ke společným modlitbám a ani nechtějí končit..... no je to nepopsatelné. A ty mi zde píšeš, že se dokonce u vás smějete. Však Tabitha píše, že jsi ještě nepolíbená Duchem Svatým. Ty neznáš radost být Božím Dítěte. Nevíš, co to je žít ve svobodě. Je mi to skutečně líto a proto tě prosím, něco s tím udělej.
-------------------------------

"Ke křtu malých dětí. Je tedy vymytím mozku pokud se křtí dospělý SJ až po té co důkladně prostuduje Písmo a sám udělá dobrovolně ve svém životě změny a chápe co a proč?
Ale není vymytím mozku pokřtít malé dítě jako katolíka, když ani nevíš jestli tím katolíkem chce být?"

O křtu tu byla založená diskuze. Zatím jste ani neprokázaly, že se necháváte křtít tak, jak je psáno v Bibli. Uvedu k tomu tedy ještě pár slov.
Za Knorrova vedení společnost Strážná věž v r. 1968 publikovala knihu: “Pravda, která vede k věčnému životu“, ve které je uvedeno jako jedno ze základních pravidel na rozlišení pravého náboženství od falešného “úcta k Božímu slovu“. Přitom v samotné knize je nepřehlédnutelný důkaz neúcty autora knihy k Božímu slovu: "Co tedy znamená křesťanský křest? Není to smytí hříchů, protože očištění od hříchů přichází pouze skrze víru v Ježíše Krista. Je to spíše veřejný projev, který potvrzuje, že člověk se slavnostně oddal Jehovovi Bohu a nyní předstupuje, aby činil jeho vůli..." Apoštol Petr inspirovaný Duchem Svatým řekl:
“Učiňte pokání a každý z vás ať je pokřtěn na základě jména Ježíše Krista k odpuštění vašich hříchů, a přijmete dar Ducha Svatého.” Damašský křesťan Ananiaš byl poslán Pánem Ježíšem Kristem, aby řekl Saulovi z Tarsu, co má udělat poté, co Saul uvěřil v Pána Ježíše: "A proč nyní váhaš? Vstaň a pokřti se a smyj své hříchy vzývaje jeho jméno."
Co se týče křtu malých dětí, psala jsem, že je špatně, když rodiče nabídlou své dítě Bohu a pak ho nechají vyrůstat bez víry. Ale za to nenesu odpovědnost. Opravdový křesťan předá dítěti jen opravdovou víru. Opravdový křesťan tedy nemůže vychovat nekřesťana. V člověku po křtu Boží milost. Víš o nějakém důvodu, proč by Boží milost nemohla či nesměla působit už v dětech? Vždyť jim patří nebeské království.
---------------------------

Takže opět sáhodlouhý elaborát, odpověděla jsem postupně na vše, cos psala, ale nenašla jsem odpověď od tebe ani na jednu z mých otázek. Znovu se ptám - je v tom úmysl a nebo odpovědi neznáš?

(To, co jsi napsala teď pro Tabithu, raději komentovat nebudu, byl by to další dlouhý sloh. Neznáš o katolické církvi zhola nic, jen to, co tady v nějakých ateistickcýh diskuzích zveřejnilo pár protikatolických nicků.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.