| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Byla jsem na tom trochu podobně jako ty, protože jsem děti nějak neplánovala a tématu na ně se vyhýbala. Měla jsem z porodu a vše kolem hrozný strach a tak nějak se mi to celé "ošklivilo" - krev a to všechno okolo... Bylo to určitě způsobené tím, jak jsou někdy porody ztvárněné v televizi, protože později jsem nemohla zůstat v místnosti, kde byl v televizi záběr na porod (filmový), a odcházela jsem nenápadně pryč. Dneska už naštěstí vím, že se to co je v televizi nedá srovnat s vlastním porodem, protože když jsi hlavní aktér, tak to vnímáš jinak, než když se na to jen díváš.

První dítko jsem měla v 33.

Krátce předtím se mi zbláznili hormony, že dítě chci a že to budu muset nějak zvládnout, že třeba bude císař atd. Sice jsem první půlku vyšilovala, jak že to bude probíhat a co mi všechno ti "hrusní" doktoři v té porodnici udělají... Pomohlo mi, že mi kamarádky poradily jet do vzdálenější porodnice, kde jsem si to mohla předem přehlídnout, seznámit se s jejich postupy a pojala jsem k nim bezmeznou důvěru. Věděla jsem, že berou bez problémů zřetel na porodní plán a že nestříhají rutinně - našla jsem si statistiky počtu případů a vůbec jsem si toho hodně nastudovala - jaká je nejlepší poloha pro porod, co chtít a nechtít, co si napsat do porodního plánu atd.. Tohle mi fakt pomohlo úplně nejvíc, hodně mě to uklidnilo. Začala jsem tam před porodem jezdit i na kontroly, takže jsem znala doktory a prostředí. Když mi začal porod, tak jsem dlouho nevěděla že rodím - řekli mi že budu hospitalizovaná jen pro začátek, že se uvidí, byla jsem vcelku zdaleka. Takže se ni moc dlouho nedělo a přitom jsem rodila ~t~ Samotný porod byl pak za hodinku odbytý a byl to fičák, nechtěla jsem nakonec vůbec věřit, že je to už všechno a že jak řekla sestra "jdeme rodit". Endorfíny se mnou potom pěkně mlátily - nemohla jsem usnout, jak jsem byla "nadopovaná".
Takže trauma z porodu - z obav z porodu, jsem překonala až pohodovým a krásným porodem. A pak jsem si to ještě zopákla. Měla jsem čistě přirozené porody bez jakýchkoliv procedur a zásahů.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.