| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nevařila bych v pytlíku :-) víš, že se dá rýže do vody hodit i bez pytlíku jako špagety, uvařit a zcedit a nemáš to rozbředlé jako z pytlíků? Tak dělá rýži moje tchyně z pytlíku a celá rodina rýži svorně nenávidí. Já ji smažím a pak jen přidám 1,5x tolik vroucí vody co jsem dala rýže, to toho vrazím oloupanou cibuli s 5 hřebíčky zapíchanými do ní a už jen vypnu plotýnku a na horké varné desce nechám dojít cca 10-15 minut. Pak se mi stává, že je sežraná rýže a kuře zůstalo :-) doufám, že mi promineš nevyžádanou radu.

Jinak z pytlíkové jde udělat třeba nákyp, plněné papriky, čínská smažená rýže (pokud není rýže rozvařená), rýžové placičky (uvařenou rýži smícháme s vejce, hladkou moukou a zakysanou smetanou. Ochutíme solí, pepřem, muškátovým oříškem a tvoříme menší placičky, které pomalu smažíme v rozpáleném oleji NEBO vařenou rýži rozmixujeme, hodně osolíme, opepříme, do směsi můžeme přidat hrášek, kukuřici a oblíbené bylinky), chudé čevabčiči, lívance z rýže (zbytek rýže smícháme s 1-2 vejci, trochou cukru, polohrubé mouky a mléka dle potřeby. Záleží na tom, kolik máme rýže, musí nám vzniknout kašička, která není ani příliš tuhá a ani příliš vodnatá, z hotové hmoty tvoříme lžící malé lívanečky, které smažíme na rozpáleném oleji dozlatova, hotové lívanečky můžeme buď pouze pocukrovat nebo potřít marmeládou či čokoládou), nebo udělat plněné cukety či lilky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.