| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zeman v Rakousku nejen kazil vzazy naší země s nimi, ale i tam přidal nějaký výrok, kde hezky ukázal, jak leze komunistům do zadku. Mluvil o trestu pro ty vlastizrádce a jako výjimku přidal ty Němce, kteří se zapojili do odboje. Tam jmenoval komunisty.
Dřív jsem myslel, že spolupráci s komunisty u socialistů zavedl až Paroubek. Je vidět, že celé Bohumínské usnesení bylo jen ohlupováním veřejnosti. Zeman, na rozdíl od Sobotky by rád sloučil "levici", kam teda patří jeho partaj, socialisté a komunisti. Přitom socialisté se dávali za oběť komunistů, dle nich bylo sloučení partají vynucené. Dnes mají absolutní volnost a v podstatě by se chtěli slučovat znovu.
Za komunismu bylo asi nejhorší, že tu vládl systém známostí a konexí. To bylo horší než čistý stranický systém. Komunisti to drželi tak asi záměrně, chtěli mít takto spolehlivé lidi přes ty osobní kontakty. A asi taky po vzoru sovětského systému, který v podstatě plně přebíral krom vlastního zla i tu starou korupci z doby cara.
Zeman i Klaus vícekrát prokázali, že tu nejde o nějaké ideje, ale hlavně o osobní zájmy. A do funkcí se dávají lidi dle přízně, jakou k nim má vůdce. Ne dle skutečných partajních zásluh. Morální devastace z doby komunismu (korupce, známí a konexe, lhaní a krádeže) pádem režimu neskončila, ale jen pokračuje formou, kdy tyhle neřády dostaly daleko větší volnost. Za ten marasmus, co tu máme, tak největší podíl na tom má Klaus a hned pak Zeman. Havel jako prezident měl leda své projevy, ale jeho pravomoc se týkala leda amnestií, jinak nic nerozhodoval.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.