| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,

mám holčičku 13 let. Narodila se hypotonická, chyběl jí jeden z novorozeneckých reflexů. Ihned v porodnici jí dělali CT mozku - vše bylo sice OK, ale ihned jsme museli začít navštěvovat dětského neurologa a ten mi vysvětlil jednu věc - že v tomto útlém věku musí dojít k propojení spousty nervových zakončení a spoustu dalšího - a že je tedy velice důležité tomu propojení pomoci (právě rehabilitací, cvičením) - aby se dítě v pozdějším věku vyvíjelo normálně. V pozdějším věku se to již takto nedá napravit. Tvá holčička má právě věk na účinné cvičení..
Začali jsme v prvním čtvrtroce chodit na rehabilitaci cvičit Vojtovku - také tam byl pláč, při jednom cviku se děti pravidelně počurají :) - ale zvládli jsme to. Musela jsem do práce, na rehab. s námi jezdila i paní na hlídání a s malou jsme pak cvičily obě, celkem 5x denně. V roce jsme byly prohlášeny za zdravé dítě a od té doby OK.

Malá dnes dělá závodně sport a je na gymnáziu. Tedy jsem za všechny kroky v jejím útlém dětstství všem moc vděčná.

Co takhle tchýni moc nevysvětlovat a spíš jen přesvědčovat, že s malou jen cvičíš, jak je v našich končinách obvyklou zvyklostí?

Nebo pak druhý pokus - vyprávěj jí příběhy jiných.. jak to bylo pro jejich děti přínosné.

Určitě cvičte.

Mimochodem, moje neteř také žije v Saudi..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.