| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

a ještě..

já mám děti tři, nejmladšímu budou tři za měsíc.. a mám kamarádku, která má syna o 4 měsíce mladšího a on je teda pro mě dost poděs (a to prostřední se do čtyř let, prakticky prořvala - má ADHD a hraniční PAS)
on je hrozně zlej, neumí nic říct hezky, furt všem jenom ubližuje.. bouchá, bere z ruky.. ale u tebe do toho nevidím, takže neber, jako že soudím tebe

u kamarádky jsem si totiž všimla, že je značně nedůsledná, uplácí ho sladkostma, většinu věcí si vyřve. a spol, ve finále pak napomíná mého syna, třeba včera,byla u nás na návštěvě, můj syn si hrál s hračkou, její syn přišel a řval že ji chce.. nedostal, za chvíli ale přišel a synovi ji prostě vzal, syn na to reagoval tak, že si vzal autíčko a trošku ho s ním zlobil.. ale enbouchal ho nic.. jen s tím autíčkem kolem něj lítal a kamarádka napomínala mého, že se pak diví, že ho ten její bouchne, nebo kousne, že ho provokuje..

když ho tady hlídám já.. tak to řvaní a ječení na mě zkusí dvakrát, nebo že syna kousne, nebo bouchne.. a já okamžitě odeberu hračku, bez ohledu na to, kdo ji měl první a dostane ji ten druhý, který nikoho nebouchal.. a on jen chvíli řve a pak už dá pokoj... když je tady kamarádka.. tak za chvíli ječí kvůli něčemu jinému, můj už má x kousanců.. a bouchanců a boulí.. ona špatně snáší, to že řve.. a ona řve..něco udělá, ona mu liskne a vteřinu na to mu dává bonbon...

je to prostě o povaze a přístupu rodičů..

já někde jednou četla, že si máš představit, že dítě je závodní kůň a někteří koně potřebují uzdu povolit a jiní zase přitáhnout a většinou u dětí co v sobě mají vzdor, tak přitažení uzdy (na zadek, neustálé zabavování činosti - aby nezlobyly) je nanic.. je potřeba jim dát prostor - tedy udělat je důležitým, aby ti pomáhal se sestřičkou, je velký, tak aby třeba vyndal hrnec na vaření... a některým dětem zase vyhovuje, tu uzdu víc přitáhnout.. ale není vůbec snadné mezitím balancovat a zjistit, které dítě jak tu uzdu potřebuje mít přitáhlou

neházej flintu do žita, jde vidět, že nad tím přemýšlím a zamýšlíš se jak z toho ven.. ale bacha.. někdy bývají sklony, pokud nová metoda hned nefuguje k tomu, vracet se do starých zajetých kolejí.. a to je jednoznačně špatně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.