Přidat odpověď
Tak nějak. I když trošku jinak. Tak jako policista nemůže jít zatknout prezidenta a nemůže snad (doufám) vrthnout do prostor jeho kanceláře (tj. ne nutně pracovny prezidenta, ale jeho pracovníků, třeba p. Mynáře), tak nemůže policie vrthnout na úřad vlády. Je to horší, než kdyby vrthli do parlamentu. I stíhání Ratha předcházelo nejdřív schválení předsedkyní sněmovny. Totéž bych očekával při razii v prostorách úřadu předsednictva vlády. Možná ještě více.
A zatknout šéfa rozvědky? Vidím taky jako absurdní. Jistě tu má být možnost, jak jej zatknout. Ale měl by to odsouhlasit jeho nadřízený - tj. ministr obrany. A zatýkat by měla vojenská policie.
Když je někdo na špici, tak prostě něčemu nepodléhá. Nemožnost stíhat prezidenta (krom velezrady či jak se to nazývá), s tím nesouhlasím. V zemích jako Francie to řeší tak, že prezidenta policejně stíhají, až mu skončí prezidentský mandát. Umím si představit stíhání i v době mandátu, ale měl by to schválit parlament. Stejně tak si umím představit i stíhání premiéra - ovšem měl by to někdo odsouhlasit. Prezident a předsedové komor parlamentu, po předložení vážně podložených obvinění.
Předchozí