Přidat odpověď
Platba postem za nejen odstoupení ze sněmovny, ale i jiné kroky, je v téhle zemi naprosto běžnou věcí. Fungovala a funguje od vzniku demokracie, nezávisle na tom, která strana vládne a nebo jaká je koalice. Spíš je otázka, je-li někomu potřeba takto zacpávat ústa. U uplácení šlo v podstatě o uplácení stranických rebelů, kteří premiéra tvrdě vydírali.
Stejně tak by měla fungovat i případná vláda socialistů, které by podpořili komunisti. Oni by si tvrdě nadiktovali, co vláda bude dělat, drželi vládu pod krkem a tvrdě vyžadovali plnění toho svého. A samozřejmě by si nechali dát i dobře placené parlamentní posty. Nevidím tu žádný rozdíl, když jse tato vláda nechá vydírat partou gaunerů od možná vlády příští, která se nechá držet u moci partou gaunerů rozhodně ne lepších.
Jestli např. vojenská rozvědka skutečně byla zneužita ke sledování lidí v rozporu se zákonem, tak to nebylo vůbec dokázáno. Ani nebyly předloženy nějaké důkazy, nemyslím uznané rozsudkem soudu, ale jen předložené veřejnosti. Kdysy byl na ministra Čunka velmi tvrdý nátlak - kvůli kolik let staré údajné kauze. Prý měl masturbovat před svojí tehdejší sekretářkou, a požadovat od ní praktiky ap. Odstoupit musel, ale soud vyhrál. Jemu nebylo nic prokázáno a naopak ta paní prohrála soudk kvůli křivému obvinění, pokud mě paměť neplete.
Nejhorší je, že nešlo ani tak o obvinění nějaké psychopatické osobnosti, myslím té ne moc hezky vypadající paní, různě problematické atd. Potíž je, že tu "nestandardně" působil vyšetřující státní zástupce i policisté, kteří to měli přidělené. A bylo tu zas velmi hlasité volání po odstoupení ze strany komunistů a J. Paroubka. Co on je zač, to hezky ilustrovala např. střílečka na oslavách jeho knihy či čeho. Pistolník zastřelil jiného podivného známého, kde se hovořilo o napojení na podsvětí a i KGB.
Jsou to právě komunisti a jejich pohrobci, kdo umí skvěle vyrábět různé kauzy. A kdo jsou známí svým sledováním lidí. Pokud nějaká rozvědka kohokoli sleduje, je to v náplni její práce. Rozvědky a kontrarozvědka má své kontrolní mechanismy, aby nedocházelo k zneužívání služeb. Jen si nemyslím, že policie má v popisu práce, aby sledovala telefonáty premiéra a vrchní ředitelky jeho sekretariátu a nemá sledovat ani práci rozvědky. V rámci bezpečnosti státu si naopak myslím, že kterákoli rozvědka může sledovat kteréhokoli policistu i civilní osobu. Rozvědky pouze nesmí sledovat své nadřízené, u voj. zpravodajství ministra obrany, dále u všech rozvědek premiéra, kterému podléhají. Sledování mi přijde na místě klidně u opozice, např. u komunistů. Sledovat např. napojení na zahraniční mocnosti (např. Rusko), to je v zájmu státu a jeho bezpečnosti. V žádné zemi není, aby rozvědka podléhala kontrole a sledování policií. Je to spíš naopak. Za totality se rozvědky a kontrarozvědky báli jak vojáci z povolání, tak i příslušníci veřejné bezpečnosti. A nakonec kterýkoli civil, např. žárlivá manželka či manžel, si může najmout bezpečnostní agenturu či soukromé očko. Pokud dotyčný jen sleduje, sledovaného neobtěžuje, dělá to nenápadně, tak nejde o trestnou činnost.
Předchozí