Přidat odpověď
Jen bych doplnil, ano, Zeman může odmítnout premiéra za ODS, který by pokračoval s toutéž koalicí i 101 hlasy. Dokonce může navrhnout sám premiéra nového. Jenže ten musí se svojí novou vládou získat 101 hlasů. Do té doby vládne vláda v demisi. Premiéři tu pak jsou dva. Ten prezidentem jmenovaný, ale dokud ho neschválí parlament, tak nemůže nic. A vláda a premiér v demisi, ty nikdo neodvolá. V demisi jsou a v té vládnou, dokud tu není vláda nová schválená parlamentem.
Zeman v prvním kole získal nějakých 23% hlasů. ODS, TOP09 a tehdejší VV získaly 118 mandátů. Byl to právě Tluchoř, který dělal špinavou práci proti VV, což po čase způsobilo, že dnes je ve vládě jen část z nich pod jiným jménem. Vláda v demisi může vládnout dosti dlouho. Pokud nebude v parlamentu vůle k novým rychlým volbám a neumožní se ani "úřednická vláda", kterou by si jmenoval prezident, tak ty předčasné volby nikdo hned tak neprotlačí.
Nečas mi lezl krkem a proti téhle vládě jsem měl dosti výhrad. Jenže rudá koalice by byla daleko horší. ČSSD je víc než přátelská vůči komunistům, leze jim do pozadí a už se to nijak nezakrývá. To nejsou zákulisní dohody a navenek se tvářit jako demokrati. Spolupráce s komunisty není pro čssd problém, i kdyby měli možnost vlády v jiném složení. Myslím třeba s lidovci a zemanovci a pak nějakou menší pravicovou stranou, kterou by vždy při hlasování ve vládě převálcovali. A ta strana by účastí ve vládě si taky nepolepšila.
Zeman získal v 2 kole těsnou nadpoloviční většinu. Díky podrazácké kampani, plné urážení a lží. Hlasy pro něj jde brát i trochu jako hlasy pro levici. Pravice prohrála jen těsně.
Ta monstrakce proti Nečasovi, ODS i vládě je celá divná. Hlavní iniciátor to získal kvůli údajné podjatosti Bradáčové. Já zas nepokládám za nestranného jej. Byl jednou odvolán, pak se kvůli tomu soudil. Dle mého názoru práci vojenské rozvědky nesmí kontrolovat policie. Při náhodném zjištění nějaké nekalosti by měla upozornit nějaký orgán, třeba vojenskou kontrarozvědku nebo vojenskou policii a taky ministra obrany. Zřejmě policisté generálu Pickovi taky nedůvěřovali. Je to celé divné a cítím v tom silnou pachuť policejního státu či justiční mafie.
Co Nečas udělal? Nic. Co Nagyová? Maximálně zneužití rozvědky, že nějaké očko místo soukromého detektiva sledovalo manželku premiéra, její sokyni. Pokud vím, tak na oslavě Paroubkovy knihy se střílelo, jeden gauner tam zastřelil jiného gaunera, údajně napojeného na podsvětí a vyděračský klan i na cizí tajnou službu. Jedna věc je nevěra, druhá věc je vražda v přímém přenosu. Paroubkovi se nic nestalo, on to ustál. I Topolánek ustál své nudistické fotografie. Celé zneužívání rozvědky bylo leda v tom, že se pár lidí nevěnovalo něčemu, co spadá do jejich práce a dělali něco jiného. Žádný osobní prospěch.
Posty odměnou za odstoupení z parlamentu. To není korupce. Posty za odměnu se v tomhle státě dávaly za císaře pána, za republiky i za totality. A dávají se "správné postoje" i nyní. Lojalita se odměňuje. Navíc, Kalousek např. Šnajdrovi ten post nabídl až po té rezignaci. Ať někdo dokazuje, že to bylo jinak.
Předchozí