Přidat odpověď
Mluvit o zneužívání rozvědky je silná káva. Asi takhle, nejdřív se nějaká relativní banalita označí nějakým termínem, pak se bez kontextu, že šlo o banalitu mluví, jak kdyby dělali kdo ví co.
Patrně šlo o sledování nažádost jedné žárlivé paní. Ta je nemohla úkolovat, dělali jí to na základě dřívějšího osobního přátelství. Dělali totéž, co by zvládnou jedno soukromé očko případně pár detektivů, když někoho sledují. Ano, když už N. měla tu potřebu to dělat, měla si zaplatit soukromé očko. Škoda státu tu vznikla za pakatel.
Já stále nechápu, jak je možné, že policie a to civilní, sleduje rozvědku. To není zneužití? Svého času jsem měl dojem o justiční mafii, co chtěla odrovnat Čunka a pomocí něj celou vládu, nebo ji aspoň výrazně oslabit. V parlamentu hodně nahlas křičeli komunisti a socialisté. Není spíš problém zneužívání justice a policie k politickým kauzám? Než že pár týdnů nějaké očko sleduje na přání žárlivé paní? Předčasné volby, co po nich volají socialisté a komouši, to bude taky zadarmo?
Policie, co odposlouchává premiéra, a to ne jednorázově, náhodou, ale cíleně a to skoro rok, to je v pořádku? To není zneužití? Já v tom vidím výrazně ohrožení demokracie. Politici jsou lemplové, top09 co jsem volil, ods, čssd, vv, komunisti atd. Jenže lidi je volili. Nikdo nevolil policisty a státní zástupce, aby oni měli ve státě nejvyšší a nikým nekontrolovanou moc.
Jsem pochopitelně proto, aby politici byli zodpovědní. Např. rezignace Nečase na místě je. Jenže odposlouchávání premiéra, to si moc v demokracii neumím představit. Stejně tak zatčení šéfa rozvědky, pokud nešlo o zneužití ve smyslu spolupráce pro cizí mocnost, tak mi přijde na hlavu. Šéfa rozvědky by měl nechat zatknout leda premiér, ministr obrany - na základě zpráv kontrarozvědky či civilní rozvědky. Pokud policie "náhodou" narazila, že je rozvědka zneužívaná, tak to měli předat dál - na obranu, aby to řešila kontrarozvědka a nebo i vláda.
Předchozí