Přidat odpověď
To, co píšete, to zcela neplatí. O ožírání prezidenta asi ano. Opil se i Kalousek. I když nevíme nakolik, měl jen "těžší jazyk", ale neviděl ho nikdo vrávorat. Slavnostní státnická akce není totéž jako rozhovor po telefonu pro rádio či televizi.
Ředitelka (vrchní) sekretariátu premiéra nic neřídila, sledování, co dělali bylo jistě mimo oficiální činnost. Nic se nebáli, nejspíš jí vyhověli, protože se osobně znali. Rozvědka tolik nepočítá s tím, že je bude sledovat policie. Oni jsou školeni na cizí agenty. Nepočítají, že je bude sledovat policie. Kontrolovat jejich činnost má vláda a parlament, ne policie.
Sto milionů (něco přes sto, to nejsou stovky, nepletu-li, u toho čísla bylo značné rozpětí a desítky kg zlata, to mohl mít doma klidně Ivo Rittig (nebo v bankovních sejfech). Má-li na to, aby si koupil soukromé letadlo, tak tyhle peníze má. A byli tam další podnikatelé - kmotři. Tj. nešlo o politiky. Ti musí vysvětlit původ majetku. Rittig a spol vysvětlovat nemusí. To se pak rovnou můžeme zeptat, odkud vzali miliardy Kellnerové, Šmejcové, Babišové. Odkud vzal krátce po revoluce peníze (cca 100M ) JUDr Dvořák, dříve ředitel a agent Stb. Za ně si koupil holtel Zlatá Husa na Václavském a Esplenande v Karlových Varech. A možná i další hotely.Jako ředitel mohl brát 10 000 hrubého za měsíc, takový plat měl tehdy málokdo. Viděl jsem kolem r. 1985 sjetinu mezd, kde byl ředitel jedné firmy o 5 tisících lidech - bral čistého něco přes 7 tisíc. Strojírenská firma, součást velkého koncernu, ředitel podniku, nikoli závodu. U toho Dvořáka měl Paroubek svatbu. A Sobotka Dvořákovi odpustil na daních myslím 14M za minulý rok. Není tohle korupce? Proč se divit, že má nějaký kmotr desítky milionů na hotovosti?
Předchozí