| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

A to já zase nevidím důvod, proč by zrovna s malým dítětem nemohl mít člověk spor. Já mám doma šíleně umanutou čtyřleťandu a skutečnost, že jsem ji nikdy nenechala něco si natruc vydupat, nijak nezmírnilo až dosud existující spory. Příklad: Venku leje jako z konve a je 15°C. Dcera přijde s tím, že se chce jít koupat do bazénu. Vysvětlím, že to bohužel nejde, protože venku je na to moc chladno, byla by potom nastydlá a zejména že nemůže jít do bazénu sama a já v takovém počasí opravdu nemohu. Dítě se nafoukne, odejde, vrátí se asi za minutu a povídá, že chce do bazénu. Zopakuju zdůvodnění, proč to nejde, zeptám se, jestli by si nechtěla malovat, vystřihovat, hrát hru... Nic nechce, nafučeně odejde. Válí se po podlaze a ječí, že chce do bazénu, začne být ošklivá na mladší ségru. Varuju ji, že takhle se chovat nebude, protože mě brzy rozzlobí, což by mohlo mít za následek, že přijde o nějakou výsadu typu pohádka, koláč apod. Dcera ječí, že chce do bazénu a tvrdí, že tatínek to dovolil. Ověřím u tatínka (je-li vůbec přítomen) a zjistím, že nedovolil. Znovu připomenu, proč nemůžeme do bazénu. Dcera se pokusí sama odejít do bazénu, tomu zabráním. Pokud se týká pokusů o "jdi do svého pokoje a vrať se, až se uklidníš", byla by v tu chvíli schopná tam cokoli zlikvidovat, aby mi dokázala, že nemůžu vyhrát. Dítě brečí, snaží se vymyslit něco, čím by mě donutilo ustoupit. To se jí nepodaří, vydrží-li ale dostatečně dlouho, podaří se jí mě vytočit a nastoupí tresty. Načež se cítí ublíženě.

Tohle je jedna z možných variant - docela nedávná. Jindy to zase dá úplně v pohodě. Řekla bych, že i podle míry únavy. Nic to ale nemění na tom, že máme v tu chvíli velice intenzivní spor, ve kterém já rozhodně nemám navrch. Někdo má za to, že takovou povahu podporuje, pokud jí ustupujete - to neděláme, pokud dcera nepřijde opravdu s návrhem, který z původně nedovolené činnosti dělá tolerovatelnou. Taky už jsem slyšela názor, že moje neústupnost je vlastně zdrojem dceřiny neústupnosti. V podstatě je jedno, jaký přístup zvolím, ale v každém případě je moje vina, že se tak dcera chová. ~;) To beru na vědomí.

Zajímavé je, že tohle dělá doma mně nebo manželovi - a to i v přítomnosti jiných lidí, ale nikdy to neudělala nikomu, komu byla "půjčena" na hlídání: ve školce, u babiček a tet... Rozlišuje dokonale, kdo ji může okamžitě poslat zpátky k rodičům a kdo nemá kde reklamovat. ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.