| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

~;((Ráda bych přispěla do této diskuse.

Po odchodu mého přítele, a to v době kdy se nám narodil můj druhý syn-odešel v mém šestinedělí.Zůstali jsme sami.Starší syn: 11,5 let a malinký mrńousek.Jsem se snažila fungovat plně ze všech sil.Po dvou letech,jsem jednoho krásného dne nebyla schopna vstát z postele,nějak se na mne vše navalilo,smutek a nechápala jsem ani sama co se se mnou děje.přišlo to tak rychle.Nemohla jsem ani dýchat a tady to začíná.Do tohoto dne,pro mne neznámá.Návštěva psychiatra a předpis AD a léků na okamžité zklidnění.I Panická ataka mne trápila. Válčila jsem s onou mrchou dost dlouho-léta.Tudíž od dvou let malého na AD.3 léta trápení s PP.Snažila js. se ji ustát sama,pomocí igelitového pytlíku.Panikáři znáte.Začal bludný kruh,co stres to panická ataka.Ta mrcha mě budila i ze spaní,zde názorný příklad,jak naše podvědomí pracuje i ve spánku.nevěřila bych,že něco takového existuje a může člověku tak moc zkomplikovat již tak komplikovaný život.Léčím se 8 a půl let a jsem po celou tuto dobu na AD.Vyzkoušeli jsme jich s MUDr. nasadit v průběhu mé léčby více druhů,pokud jsem s nějakým nebyla spokojena.Nyní jsem u Olwexye-75 mg.Ráda bych Vám Všem panikářům doporučila jednu moc účinnou věc!!!!.... a to terapii! Rozhodla jsem se na ní chodit cca před dvěmi léty,trvala rok.Terapie-neměla jsem ponětí, co vlastně bude obnášet a ani jsem po pravdě nikde nepídila.Měla jsem přeci jen docela co dělat s dětmi sama.Má představa byla: Psycholog-vypovídám se a půjdu on mi poradí a tím je vyřešeno.Omyl lidi!Terapie je jen a jen o Vás....terapeut většinou ani nemluví,a když tak velmi zřídka..řekne jednu větu,pár slov a Vy až po určité době skládáte ty ústřižky z Vašeho sezení- vypovídání se a najednou doma v klidu po více sezeních hledíte někam kamsi do hloubky svého nitra-dětství,výchovy Vašich rodičů-jak Vás vychovali,Začíná Vám svítat děláte si úsudky obrázky a názory,kde se stala ta ona chyba,proč Vy,proč Vy trpíte tímto....Už nejste Vy Ti nemožní,hloupí,špatní,kteří se nedokáží s životem sžít a umět ho zvládat...uvědomíte si,že i jiní byli zodpovědní za to, jak dnes ve Vašem dospělém věku věci vnímáte....byli to především naši rodiče,kdo nás vychovávali v obavách,byť nevědomky,nechtěně a s velkou láskou..ale dnes díky jejich přístupu k nám v dětství, neumíme zvládat život,život ke kterému samozřejmě patří i strasti,se kterými mi uíme jedinné-zpanikařit!Nebojte se udělat ten krok a na terapii zajít..je to něco co vážně nedokáži definovat...Když mně se můj terapeut trefil do "bolavého" místa,rozplakal mě a začala jsem lapat po dechu,a začalo to u něho-má panika.Pozor,prosím věnujte tomuto vážně pozornost,terapeut mne říkal,postupně co mám dělat,jak si sednout,jak dát nohy, ruce,a na co se soustředit,kam posílat svou energii...mnozí si říkáte to dělám a není mi to nic platné,ale já to také doma sama zkoušela,ale ujišťuji Vás to,co činíme my,není totožné s prací terapeuta.Jeho hlas mně pomalu uklidňoval,půl sezení jsem zkraje takto prožila...Někdy už neměla chuť se opět na příští sezení dostavit,navracení bolavých vzpomínek,ataky v přímém přenosu před ním:-D.Postupně,jsem si,ale uvědomovala,že je zvládám i doma, bez igelit.sáčku,jen pouhým" návodem terapeutky.Po cca 10 zvládnutých atak v domácím či jiném prostředí,jsem si uvědomila,že to není nic,čeho bych se musela obávat-neumřu,neomdlím,prostě to zvládnu. Od té doby jsem neměla lidičky ataku ani jednu.Je to 2 roky.Vím,mohou se navrátit,ale už se jich nebojím,vím totiž že ji zvládnu...a ten strach jak přišel,tak odešel.Lidi,vím co to je a věřte mi,nikomu bych to nepřála......Teď bojuji téměř po 9 letech s vysazením AD.Psychiatr mi sdělil,že je mám vysadit ráz na ráz...Vážení,vydržela jsem to 4 dny a musela si je vzít,měla jsem nauzeu,motání, a zvracení a takové zvláštní pocity.Radila jsem se s mou terapeutkou v minulosti a ta zasávala názor postupně vysazovat...Tak teď jen nevím,jak nejlépe začít...V současnosti to preferuji tak,že jeden den si vezmu AD, druhý vynechám,je to týden a dobře mi rozhodně není.....Budu to muset konzultovat s jiným psychiatrem,přece není možno vysadit po tolika letech užívání najednou,tak,jak mi můj psychiatr doporučil s dovětkem,že když to nedokážu vysadit najednou,tak to nemá cenu vysazovat...Pozor,nepleťte si mého terapeuta s psychiatrem...k terapeutovi nechodím cca rok. Všem moc síly a štěstíčka překonat vlastně pomocí Vás samotných,alespoň prozatím ataka PP a chmurné nálady.Vysazování,musíme konzultovat fakt s dobrými odborníky...a držet se!!!Věřím,že při vší síle a odhodlání to zvládneme.~;((Moc zdravím..Endží.~s~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.