| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Potřebuji se vypovídat, někomu se svěřit....
Je mi téměř 30 let a asi od 16ti se potýkám s něčím hodně podobným sebepoškozování - záměrně si ničím sluch. Nevím přesně, co mě k tomu vede, jestli si tím něco kompenzuji, případně, jestli je to nepřijetí daru slyšet...Když se nad tím zamýšlím, mohlo by to mít souvislost s mým dětstvím a dospíváním, kdy jsem byla několik let (vpodstatě celý druhý stupeň základky) obětí šikany a teď to možná souvisí s mým vnitřním pocitem odlišit se od ostatních, kteří mi ubližovali a zároveň jim ukázat, že jsem lepší...Jen netuším, proč jsem si k tomu vybrala zrovna tenhle způsob...
Zároveň mi tam ale nesedí, že jsem s tím začala až ve chvíli, kdy jsem byla v jiném kolektivu, do kterého jsem bez potíží zapadla a cítila jsem se v té době relativně šťastná. Najednou jsem si prostě pustila přehrávač, otočila hlasitost na maximum, dostavil se nápad a bylo...dělala jsem to tak často, jak jen se to dalo (vždy, když jsem byla o samotě), vymetala jsem koncerty a stoupala si tam co nejblíž k reprákům....Zhruba ve 20 letech jsem to omezila, ale úplně se mi s tím skončit nepodařilo... Z té doby jsem si odnesla lehčí ztrátu sluchu spojenou s tinnitem a byla jsem na to za sebe hrdá. I když zároveň i trochu zklamaná, čekala jsem "lepší" výsledky.
Pak nastala část mého života, kdy jsem si opravdu přestala sluch úplně huntovat - bylo to ve chvíli, kdy se mi narodily děti, měla jsem jiné myšlenky a nevěděla jsem, co dřív.
Jenže děti trochu odrostly, já mám najednou více času a opět jsem s tím začala. Připadá mi to jako závislost. O samotě nedokážu myslet na nic jiného. Plně si uvědomuji, jaké pro mě bude mít poškození sluchu následky - vím, že to budu mít složitější doma, v práci...vím, že to dopadne na děti, na manžela....přesto to chci podstoupit.
Řekla bych, že jsem teď na takovém rozcestí - chci pokračovat v ničení sluchu, zároveň si ale uvědomuji, že to, co dělám, není normální (to jsem si schopná přiznat až teď) - potřebuji se s tím někomu svěřit, s někým si o tom popovídat, manželovi ani svým blízkým o tom říkat nechci - stydím se za sebe a zároveň se bojím, že by mě nepochopili a navíc bych jim přidělala starosti....
Cítím, že je asi vhodná doba s tím zajít k odborníkovi - psychologa si z finančních důvodů dovolit nemůžu (ti, které proplácí pojišťovna, objednávají až za půl roku a déle). A na psychiatra mi má potíž nepřipadá dost adekvátní (mimo tuhle úchylku jsem vcelku vyrovnaný člověk).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.