| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rodila jsem na čtyřech a bylo to v pohodě. Předem jsem si to doma vyzkoušela s tím Epi-no...kde mi to prostě jde nejlíp. Pomýšlela jsem na polohu na por. židličce, na boku a na těch čtyřech...tuším, že na čtyřech je velká průchodnost, naopak na zádech s nohama nahoře se o 30% zmenší průchodnost porodním kanálem - tolik údaje z netu.

A to jsem byla vysoce riziková, po prvním porodu císařem, hlídaná asi pro tři věci. Jakože žáden "přirozený porod ve výhledu nebyl". Taky jediné co, tak celý porod byl s pásy na břichu a i při samotném porodu bylo dítě monitorované, já klečela a manžel držel tu sondu na mém břichu a posouval jak dítě lezlo ven...no k čemu to bylo netuším, stejně to pořád padalo :) a děsně mi to vadilo. Děti i první i druhé apgar 10-10-10.

Nemohla jsem si vybrat porodnici, nebo tedy mohla...ale jako rizikovka jsem měla rodit v krajské, tam kde jsem chodila do rizikové poradny... a tam jsem taky rodila. Ale šlo to podle mého, šlo to rychle a bez komplikací a díky bohu za to. Ale měla jsem sebou manžela a porodní bábu (z prvního porodu jsem věděla, že je neschopen cokoliv vyjednat a já byla mimo). Personál si sice neodpustil blbé kecy "jestli se jako paní .... udrží " (na těch čtyřech)...tak jsem si říkala, jak to mám sakra vědět, když rodím poprvé, že jo :). Ale ono to tak bolelo, že blbé pindy personálu mi pak manžel vykládal po porodu a nasmáli jsme se nad něma...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.