Přidat odpověď
Tak co se týče mléka, dá se testovat z krve, ale je to takové buď a nebo - tam se dělá expoziční test. Nevím, jestli je děcko kojené nebo ne, pokud ano, postup je takový, že matka vyřadí ze své stravy všechno, co obsahuje mléko (včetně syrovátky, mléčného tuku, blíže nepopsatelných živočišných bílkovin - bývá např v šunce). Pokud je alergie, stav děcka se rychle zlepší - zvracení ustává během několika hodin, průjem asi za 3 dny...Dietu matka pak drží ještě asi týden, potom sní např jogurt a sleduje reakci. Postupně po dnech přidává do stravy větší množství mléčných výrobků.
Jestli je dítě na umělé výživě, koupí se místo klasického UM UM pro alergiky (Neocate, Nutrilon Alergy care,....) a děcku se dává zase jen to, dokud se stav neupraví. Potom se zavádí hodně opatrně mléko (např. zase ten jogurt...nejprve se pomaže ručička, když je to bez reakce, pomaže se kůže v okolí pusinky, pokud je to opět bez reakce, podá se maličké množství jogurtu (1/2 lžičky).....a tak pořád dál.
tady ale pokud je podezření na vícečetnou alergii, je potřeba ze stravy vyřadit nejenom mléko, ale zároveň s ním všechny ostatní alergeny - vejce, lepek, některé druhy ovoce, zeleniny, hovězí maso (to by se ale mělo vyřadit už i u té alergie ne mléko) - seznam alergenů je dohledatelný na netu.
Pokud je kamarádka v zemi, kde zdravotní péče není nic moc, tak bych asi tohle viděla jako nejschůdnější verzi - může si to otestovat v klidu doma...
Předchozí