| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hani, skončit u toho prsa, kterým jsi začala, je důležité jednak kvůli poptávce (aby mozek věděl, že tohle prso má víc tvořit) a aby se mimčo dostalo k sytému mlíku. Tohle je u neprospívajících dětí.
Pokud není problém, může si mamina kojit jak chce~;)

Noc se bere 22-6. Já osobně bych ho v 23h nebudila. Bude mít tvrdý spánek a přesně jak jsi psala, nenapije se. Vzala bych ho nejdřív po 4h, možná ideálně v tu 1h ráno a pak třeba v 5 ráno. Pokud máš 8 kojení za 24h je to OK.

Dokrm se dává tak, že se přidá např. 20ml mlíka (buď odsátého MM nebo UM) ihned po kojení. Dětské dr. radí dát místo jednoho kojení UM - což je absolutní blbost a kojení jde pomalu do kopru.

Mlíko se stihne dotvořit, to se bát nemusíš. Prsa se nemusí nalévat už od 6.týdne. Takže i když ti přijdou "hadrová", mlíko tam je, tvoří se při sání.

Nemůžeš vydělit přírustek za 2,5m zpětně. Rozpočítává se to max. na měsíc, takže přírustek za první 4 týdny, pak za 4.- 8. týden atd. Udělat průměr je hodně zavádějící. A já mám fakt zafixováno, že jsem ti psala, že bych osobně min. jedno kojení přidala, že ta váha není špatná, ale pro jistotu. Psala jsi, že i Tomášek takto přibíral, i manžel atd. Nevím už ale přesně, kdy to bylo.

Já radím vydržet 14 dnů. Nebo si sama můžeš stanovit, jak dlouho budeš bojovat. Dát si nějaký cíl a když to nejde, tak zvolit jinou cestu. Hlavní je pohoda Davídka i Tvoje.

Davídek bude mít 4m, to je super. Já bych se posnažila o kojo (případně drobný dokrm odsátým MM či UM) do 5. měsíce. A pak bych zkusila už podat příkrm. Tím se zbavíš jednoho kojení a i váha půjde nahoru a už by nemusel být žádný dokrm mlíkem.

Váhu mám.
Uvidíš, po vážení u dr.. Já bych řekla, že by mu tento režim mohl pomoci.
Napiš pak přírustek. Po třetím měsíci 100g/týdně bohatě stačí!!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.