| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

zodpovědná jsem až příliš a nikdy jsem takovou pozici neměla, ani moje máma nebyla dominantní. Moje starší dcera je taky empatická, zodpovědná, starající se, vedu obě holky stejně, ale jsou každá jiná. Myslím, že i ta zodpovědnost je člověku dána a kdo ji nemá v sobě, ten tvrdě naráží a pak se třeba poučí. S mladší budu mít v tomto směru asi hodně práce, od malička má na vše svoje vlastní pravidla - dost sobecky pojatá, tam musíme tvrdě kontrolovat a úkolovat. Naopak starší citlivou empatickou musím spíš uklidňovat a učit, jak si moc věci nepřipouštět k tělu, všechno hrozně prožívá, pomáhám překonávat různé obavy.
Všeobecně doufám, že se mi povede vychovat zdravé zodpovědné jedince, kteří budou umět spokojeně žít a nebudou slepí k ostatním.
Holky mají velý potenciál, bohužel nejsou vůbec ctižádostivé a já nejsem typ, co by je systematicky nutil cvičit na piáno apod. Ale zatím to nevzdávám ani v tomto směru.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.