| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám 2 dcery, 14 a 8 let (a taky 2 syny).
Všechny děti vychovávám s láskou, chci, aby věděly, že jsem tu vždy pro ně a že nejdůležitější je oboustranná důvěra. Na druhou stranu jsem asi dost přísná a děti přesně vědí, kde a jak jsou nastavené hranice.
Mně v dětství chyběla chvála od rodičů. Zpětně vidím, že jsem byla i se sestrou velmi šikovné a bezproblémové dítě, jen nám to jaksi nikdo neřekl a taky nikdo neposlouchal naše názory. Dodnes se potýkáme obě s nedostatečným sebevědomím v určitých situacích.
Proto (když si to jen trošku zaslouží) své děti hodně chválím a podporuju. Nejtěžší je pro mě respektovat jejich názory a požadavky když vím, že s nima vnitřně nesouhlasím. To se učím postupně.
Kdysi dávno jsem četla, že "i matka je jenom člověk", to si opakuji např. když vím, že zbytečně křičím atd. Protože dokonalá být nemůžu.
Takže za mě: láska, chvála, respekt k dítěti, ale pevně stanovené hranice.
Teď o prázdninách u nás byla na pár dní spolužačka mé starší dcery a když odjížděla, tak mé dceři řekla, že jí mě závidí. Musím se přiznat, že je to pro mě velké vyznamenání. ~f~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.