| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahojky,

včera jsem byla s Luckou na ortopedii, mělo se rozhodovat co s pahýlkem. Lýtková kost jí roste dost do strany, tudíš je pahýl širší než u kolene a protetik nemá jak udělat lůžko. POkud udělá tak velký, aby se tam pahýl vešel, tak jí zase padá...a menší udělat nemůže. Momentálně to vyřešil tak, že udělal lůžko z kůže, normálně bývá pryskyřice, která je úplně tvrdá. A kůže maličko pracuje, roztáhne se apod. ale není to ono.
No a protetik doporučoval, aby jí pahýl vzali a nechali jen horní část kolene, že by se jí protéza dělala mnohem líp. Je pravda, že Lucka má pahýl tak kratičkej, že funkční není, koleno ohne jen když zvedne stehno k břichu, navíc tam ty kosti má všelijak, bolí ji to když si nějak blbě na něj klekne nebo sedne...celkově je to o ničem.
Tak ortoped na základě RTG a popisu co a jak rozhodl, že do vánoc jde Lucka na operaci, a pahýl jí vezmou, zůstane jen v podstatě celá stehenní kost. Je mě z toho úzko, bude to zase strašná bolest pro Lucku, navíc dlouhý hojení, bude si pak muset znovu zvykat, bude mít maličko jinak rovnováhu..chjo. Ale ortoped mě ujistil, že to bude už definitivní řešení. TAkhle byla už jednou na reoperaci pahýlu, protože jí kost rosta rychleji než tkáně a prorůstala jí ven pahýlem, měla tam hematom a strašně to bolelo. To jsem byla v 15tt s Anežkou a bylo to strašný. Celej pobyt v nemocnici jsem skoro probrečela s Luckou. Už je to 5 let, tak strašně to letí.
A prý by se toto mohlo dít častěji, takže by mohla absolvovat kvůli tomu i několik operací...a takhle prý když to vyřeší, tak je to nafurt. Tak tím se uklidňuju, protože jinak su z toho hotová. Ještě že Lucka nechápe o co jde a nestresuje se, stačí že se stresuju já.

A navíc už budu chodit do práce, tak vůbec nevím jak to budem dělat. S Luckou samozřejmě ve špitále budu, a pak doma hojení snad tak 14 dní.

Semínko ten výlet Rubínka s tátou vypadá dobře.~R^ Určitě si to moc užili a ty doma klídek taky!
A ten příběh z hypermarketu je děsnej. Bohužel mě vůbec nepřekvapilo, že jsi tam tu louži našla i po očistě Rubínka, fakt na to tam pěkně kašlou. Brr. Dobře, že se Rubenovi nic vážnýho nestalo, ale i to korzování po obchodě nahatej nebylo nic moc. Měla jsi vyžadovat pro něj nový tričko, když se takhle ušpinil a zamokřil díky jejich bincu!!!~o~
A jak píšeš o babiččiných předpovědích, tak to já dělám běžně! Oni neposedí nikde a furt všude lezou a teda hlavně Anežka je strašně roztěkaná a nepozorná a furt někde padá a něco si udělá...takže já fakt jen říkám..tam nelez, spadneš (ona často spadne, ale nepoučí se), to nedělej-skřípneš se atd. Nenapadlo mě, že když se jim to pokaždý nestane, jen občas, že by to mohli brát jako že mamka lže a příště mi nevěřit ~8~
Tak si asi budu dávat na to víc pozor.

Musím běžet, děcka se zase rubou. Všem pěkný den!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.