| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ahoj,

Ajko~6~ jak já ti rozumím. Doufám, že Adélka bude brzy v pořádku.

Lucka se uzdravila zázračně rychle.... rýmu měla od pondělního odpoledne do středy... jak jí padnul kašel dolů, tak kašlala taky jen 2 dny, teď už zakašle jen občas. V sobotu měl Láďa třídní sraz v Pelhřimově, tak jí cestou vyložil u mojí mamky, dneska jsem jí ještě omluvila ze školky a odpoledne pro ní jedu. Prý už je v pohodě. Lucka je nadšená, že je u babičky..... jak jezdila mamka skoro celé léto každý den na ozařování, tak se pořád ptala jestli pojede k babičce na prázdniny - no nešlo to, tak byla smutná. Zítra vyrazí do školky a uvidíme jak to tentokrát dopadne. Nějak mám tušení, že tentokrát to byla reakce na tu vakcínu... no možná se máme na co těšit než dokapeme poslední lahvičku možná budou reakce bouřlivé. Uvidíme, za úspěch a pokrok považuji, že už na jaře i tentokrát se ouško jen rozkapalo a nemá ho píchané..... neměla horečku, nemá píchané ucho a nemá ATB, co se týká školky, tak tam to bude asi stále dálkové studium, ale ve výsledku to snad spěje k lepšímu a doufám, třeba se to jednou konečně zlomí.
Sice mě to psychicky srazilo, ale když nad tím přemýšlím, tak můžu být ráda, že není hůř a nemáme píchané ucho a ATB. Takže vlastně pohodička:-)

Já jsem taky nachcípaná, klasika, rýma, padla dolů, takže dráždivý kašel.... no ale už to snad taky odeznívá. Jestli jsem to chytla od Lucky nebo někde jinde nevím. Prý to teď hrozně řádí. Njn chladná rána a teplá odpoledne...

Jo zaznamenala jsem dotaz na složení třídy ve školce....
Děti jsou u nás věkově rozdělené.... První rok byla v první 1. třídě (modré).... protože je zářijová, nastupovala ve 3 letech a ve školce bude 4 roky a ve školce jsou 3 třídy, tak bylo jasné, že jeden rok musí "propadnout". To se stalo loni, to byla zase v 1. třídě (zelené), přijmula to naprosto v pohodě, protože tam nově nastupovala o půl roku mladší sousedka, takže jsem byla ráda, že to přišlo hned po prvním roce, kdy do školky v podstatě nechodila a nebyla nijak s dětmi sžitá, protože jsem věděla, že za rok by jí stejně přeřadili, protože nechávají 3. třídu čistě předškoláky a děti z odkladem.... Spolu s Luckou takto přeřadili asi 6 dětí, protože do té modré třídy přestupovalo asi 6 dětí, které právě nebyli předškoláci
Letos ovšem bylo hodně předškoláků, z modré třídy, ve které Lucka začínala jsou tím pádem předškoláci a už z předchozího roku jsou přebraní na samé předškoláky.... jenže zbylo pár předškoláků s odkladem ze žluté (loni nejstarší) třídy..... tak je dali k nám do zelené.... takže teď máme třídu tak nějak napůl - půlka předškoláci, a půlka děti, kteří budou předškoláci příští rok.... je tam i dost dětí letních, kteří jsou sice předškoláci, ale rodiče jejich nástup do školky nehodlají nijak hrotit a nebudou se bránit odkladům.
Loni jsem byla ráda, že jí přeřadili a srovnala se věkově hned loni, taky jsem si říkala, že třeba jestli v té první třídě byl nějaký bacilonosič, tak se ho zbavíme a že jí neuškodí, že si zopákne první školkový rok. Letos jí ve třídě zůstala sousedka a díky odkladu přibyla i druhá, právě protože už se nevešla do modré třídy.... Takže jsou 3 děti z jednoho domu, z jednoho patra v jedné třídě.... Jediný problém je, že jak jich je polovina předškoláků a polovina druháků a u nás předškoláci nespí, tak ty spící děti vodí na spaní k prvňákům, protože předškoláci mají předškolní přípravu.... to samé ráno bývají mezi 7-8 h a pak odpoledne spojeni právě s těmi nejmladšími (tedy asi nejnemocnějšími).... I když letos jak je hodně předškoláků, tak polovina v té nejmladší třídě jsou děti od nás z loňska, které uvolňovali místo v naší třídě odkladovým dětem..... no snad jsem to trochu popsala. Prostě jsou částečně věkově, částečně smíšené. Přibíralo se málo 3 letých dětí. Protože Lucka už 2 roky nespí a neusne ani ve školce, tak jsem zkoušela jestli by nemohla být na té předškolní přípravě... no že prý né ~d~. Tak uvidíme, třeba když tam bude místo spaní prudit, tak paní učitelky sami pochopí, že bude lepší jí zaměstnat. Zatím jsem jí přihlásila na keramiku a tanečky - kroužky jsou u nás místo spaní.... do 23.9. se musím rozhodnout jestli bude chodit.... abych nezaplatila kroužky a ona nebyla pořád doma. Ani na keramiku ani na tanečky nemá myslím žádné extra vlohy, ale obojí jí bude myslím bavit.... s modelínou s hraje ráda a pohyb jí baví, tak uvidíme nijak to nehrotím, sama si bude muset najít co jí baví....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.