| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

kočár 30.000,-, postýlka 2.500, vak 2.000,- (takový kuličkový, na ležení), oblečení za celý rok cca 3.000,- = 37.500,-
nebylo mi dáno kojit... takže 1 krabice Nurilonu (nic jiného mi slečna nechtěla pít) cca 370 Kč, 1. měsíc stačila jedna, pak 2, pak byla tak jedna na týden s odřenýma ušima... to je cca 18 krabic za půl roku = 6.660,- Kč, kojenecká voda - to je na uvážení, to nebudu brát, budu brát že jsme měli vodu z kohoutku...
pleny - no to je položka.... do 6kg (takže měsíc) Pampersky, ty jsou drahé, pak jsme měli Tesco pleny nebo z DM.. vyčíslit neumím.. ale cca 5Kč/plenu a na den je jich potřeba? ze začátku hodně, poté méně... nedokážu odhadnout a počty jsem teda nezapisovala ~2~ ale odhaduji v průměru za ten celý rok 8 plen na den, tak to dá cca 15.000,- Kč
pak takový ty "drobnosti" jako lahve, dudlíky,... atd - dejme tomu tak za celkem 1.000,- Kč?
odpady jsou tuším 600 Kč / rok (u syna narozeného v půli roce si město na tvrdo řeklo o celou částku)...
jo a příkrmy.... no, lady jedla jen skleničky (domácí mě plivala a nechtěla to), to je taky suma no... cca 30 Kč v průměru na skleničku, 2 denně (oběd + večeře), jogurty, ovoce, zelenina, kašičky (dokud je jedla),....

pfůů, suma sumárum je to hodně.... ale to je za to první dítě, u syna odpadl kočárek, postýlka, vak, oblečení se smrsklo tak na polovinu (ta druhá byli ty růžový věci ~t~), mléko mi vypil i levnější a markantně ušetřeno za jídlo, byl velice dlouho jen na mléce, nechtěl příkrmy... no takže tak no...
pokud dobře počítám, tak je to cca 60.000,- Kč bez jídla... šampony a krémíčky nepočítám, to se v tom zaokrouhlování někam vleze, to nejsou tak veliký sumy...

tolik tedy u nás...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.