| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Uz par generaci jednak jsme vychovavany k tomu, abychom se neco naucily a umely se postarat samy o sebe, bez nejakeho muzskeho, i o svoje deti. A krome toho na to i ma schopnosti - to je potom na umreni jenom byt doma, i kdyz ji treba bavi se o deti a domacnost starat, za nejakou dobu toho ma plne zuby. Kazda zena potrebuje dokazat sama sobe, ze umi taky neco jineho, nez jen se starat o deti a muze a ze zivot je o plno jinych vecech.
Zrejme jsi to nikdy nezazila a vubec se do toho nedokazes nejak vcitit."

Villo,
no, to mi tedy uniká, protože nevím, o jakých generacích mluvíš. Většina našich matek (specielně pro Miladu podotýkám, že ne všechny) využívala v našem dětství jesle - alespoň v mém okolí jsem byla snad jediná ze spolužáků, kdo do jesliček nechodil, protože jsem měla babičku v domácnosti. Moje matka šla do práce, když mi byl rok. Jaká generace využívala tří nebo čtyřletou mateřskou? Kromě nás?
Navíc "postarat se o děti" znamená taky je uživit, pochybuju, že to někdo nějak úspěšná dává z mateřské.
Mně to připadá jak debata na pískovišti. Dospělý člověk snad ví, co chce a co nechce a je schopný se podle toho nějak zařídit. Když jsem typ, kterýho baví práce a chci si něco dokazovat, nepůjdu na MD na sedm let. Takový lidi opravdu neznám. Kdo může pracovat při dítěti/dětech, ten to dělá, kdo nemůže a chce, nezůstává doma tolik let. Mám i kamarádky samoživitelky, který si zařídily hlídání buď v těch jeslích nebo přes agenturu, nebo se někde poptaly a našly si důchodkyni, který dítě vozily, a do té práce šly. Jediná reálná osoba, která měla problém s mateřskou a tvrdí, jak je péče o děti náročná je holka, která měla děti až hodně po třicítce a do té doby se starala jen sama o sebe, cestovala po světě, pracovala v zahraničí a byla zvyklá na jiný způsob života. To pak chápu, že je asi problém zvyknout si na úplně jiný režim a denní náplň.
Pořád mluvím o normálních zdravých dětech, které nepotřebují speciální péči.
Ne, nechápu co je na MD tak náročnýho a pokud ano, pak tuplem nechápu, proč na ní někdo vůbec chodí. To, že jsou děti určitý omezení a změna v životě snad každý ví předtím, než si je pořizoval.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.