| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Holky, já jen doplním, že je to Infarix, ale ne hexa (tam je vakcín více). Přeočkovává se přesně to, co psala Janina. Jen je teda evidentní, že u nás se opět nějak moc pospíchá~Rv, oproti Německu.
Nicméně i v té okleštěné dávce je to nejproblematičtější, a to pertuse - černý kašel, který dělá největší paseku.

Třešničko, ani se nedivím, že to měly děcka oteklé. Ono to pětileté už totiž ví, co ho čeká, tak ten sval prostě zatne~Rv. Au, au, au.

Jinak já jsem se dosud nesetkala s nikým, komu by hexu opakovali!!!??? To by pro mě opravdu byla novinka. Spíš se tlačí na to brzké naočkování, proto tě dr. tak masíruje, protože prostě Davídek není dle ní plně chráněný proti těm nemocem. Což může mít pravdu. Na druhou stranu - jaká je šance, že se od někoho nakazí, když je taková důsledná proočkovanost? Tolik moje úvahy...
Mám-li volit, jestli dítě naočkovat ne úplně zdravé, nebo počítat s tím, že ho může někdo v sousedství nakazit... v tomhle mám naprosto jasno~;)

Nedávno jsem si hledala info, z jakého důvodu se posunulo očkování už na 9. týden života. Psali tam, že se zvyšuje výskyt černého kašle u dospělých a adolescentů. U kojenců ne, ALE právě protože se v populaci ten černý kašel vyskytuje (nepsali přímo o ČR, ale v globále), bojí se, že by se mohl někdo dostat do styku s novorozencem/kojencem. Proto se tlačí na rychlé očkování. Dle toho článku je jedinec plně chráněn po 3 dávkách očkování. Na černý kašel se neumírá, jen je prý těžké ho přesně určit.

Jen tak mimochodem, já jsem černý kašel jako mimino měla (cca od půl roku do roku věku), byla jsem i dlouho v nemocnici. V té době se už taky tuším očkovalo proti černému kašli (ale tohle nevím na 100%). Přežila jsem, sice s menší kapacitou plic, ale ta se postupem času taky vrátila do normálu (alespoň podle spirometrie).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.