| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Raduno, píšeš:
"Kudlo,

ale kdyby ty peníze měli, tak bych třeba mohla na střední na rok jet do ciziny atd. atd. atd.

Takhle jsem v dětství zažila akorát tak ty hádky a celej život si to budu kompenzovat.
Navíc být z chudé rodiny znamená i nemít žádné známosti ani jiné kontakty, takže jsem jako člověk ze zkumavky, jaksi bez rodokmenu. Ono se to nezdá, ale jelikož je můj manžel z rodiny naopak bohaté a hlavně společensky známé, tak perfektně vidím, jak ho to postrčilo tam, kde je teď a kam by to bývalo mohlo postrčit mě"

Nesmysl. Mě do ciziny postrčilo právě to, že jsem nic neměla. Ani postel u rodičů, kam bych mohla jet alespoń jednou za rok. Dětství podobné tvému, hádky rodičů a omezené finance, dospívání ještě horší - rodiče se rozvedli, matku vystěhovali pro neplacení nájmu s invalidním synem na ubytovnu.
Odjela jsem stejně. Nebylo to sice studium v cizině, ale au-pair pobyt. Dva roky v UK, nejprve v rodině na jihozápadě, pak v Londýně jako dobrovolník, později ve Skotsku pracovně. Kontakty, kamarádi, krásné vzpomínky. Kdybych měla nalajnovanou vejšku hned po maturitě a bohaté rodiče, co by mi to financovali, možná bych nikdy do ciziny neodjela. Píšu možná.

Vymlouvat se na výchozí podmínky, když je v okolí x případů, kdy to zvládli lidé, kteří měli podmínky ještě horší, je životní brzda. A jsme zase u toho omlouvání X hledání způsobů.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.