Přidat odpověď
Ahoj já budu letos ve volební komisi po druhé. Pravidelně roznáším volební lístky. Schůzka u nás trvala asi 30 minut. Většinou to bývá na obecním úřadě, domluví se tam úprava volební místnosti, referentka obecního úřadu představí kdo je za koho delegovaný a koho doplnil obecní úřad. My jsme malá obec tak stačili 4 členové komise + zapisovatel. Podle toho kolik se sejde delegačenek se naplní komise, přednost v obsazení komise mají delegovaní stranami, pokud se nenaplní povinné minimum delegovanými, doplňuje obecní úřad. Letos jsme u nás delegáti jen (soused za KDU-ČSL,já za TOP 09, další 2 lidičkové za OÚ naší obce). Pokud přišlo delegačenek třeba 12 zohlednily by se údajně všechny a OÚ by nedelegoval. Na schůzce na OÚ se losuje předseda a místopředseda. Předseda a zapisovatel dostanou volební zákon, zároveň potom ve stanoveném týdnu jedou na školení,kde jim vysvětlí věci ohledně formulářů,projdou někdy i volební zákon. Školení zapisovatelů a předsedů bývá tak do 2 hod.
U nás se většinou 3 dny před termínem voleb večer sejdeme a uklidíme a přichystáme volební místnost. Z OÚ nám přivezou hlasovací lístky, formuláře do kterých se po skončení voleb zapisují hlasy,propisky, nástěnky,čisté papíry, volební urny,sestavíme i hlasovací plentu.
V samotný den voleb se sejdeme o hodinku dřív,doladíme vše nutné. V pátek se většinou začíná ve 14:00 a konči v 22:00, v sobotu to bude od 8:00 do 14:00. Pak se vysčítají hlasy, zápis se několikrát překontroluje a odveze do okr. města (dělává to předseda a zapisovatel ale záleží jak se kdo domluví
Předchozí