| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mně to nepřijde hrozné, spíš nepraktické. Přesto u nás, kdyby byl kluk, jmenoval by se "po tatínkovi". Jenže ono to nebylo přímo po tatínkovi, mně se to jméno líbí od puberty a prostě jsem ho chtěla...jen jsem si k tomu vzala chlapa se stejným jménem ~d~. Manžel by to jméno taky chtěl. Kdo nám to rozmlouval, byly ženy z jeho rodiny, které tímto jménem své dítě samy pojmenovaly ~t~. Manžel a jeho otec si nestěžují, každému se říkalo jinak, a když potřebovali, vzájemně si mohli vyzvedávat zásilky na poště, čehož občas využili.

Mezi návrhy pro dvojčata se v jedné kombinaci objevilo i moje jméno.

No a třeba jedna moje dcera má jméno, jejíž mužkou podobu má zase syn mého bratra, což také není ideální, protože zkrácenina obou těch jmen je stejná pro kluka i holku. A je to "moje vina", protože já se tenkrát sekla, jiné jméno jsem pro holčičku nechtěla, prosadila jsem si ji i proti manželovi (ustoupil ve stylu "no přece ji kvůli jménu nebudu mít míň rád", a když jsme pak zjistili, že budou dvě, tak vybíral jméno pro tu druhou)....a jsem ráda, že se holky jmenují, jak se jmenují, jejich jména se mi líbí stále....

Takže já ta jména po rodičích nezavrhuju...stejně jako mi jako jedné z mála z "mají" generace nevadí jména končící na -slav(a) a -mír(a) ~d~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.