| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, já nejsem striktně proti fyzickým trestům, ale nejvíc se mi zdá, že se "vyplatily" tak mezi tím prvním a druhým rokem, kdy dětem ještě nejde moc nic vysvětlovat (resp. to nepochopí), ale zato jsou už velmi pohyblivé a nelze už jen tak "pasivně" chránit jejich bezpečnost. Jinak se mi stane, že mi "ujede ruka" ve vzteku, ale z toho většinou nemám moc dobrý pocit. Mám přesně stejný páreček jako ty, tak "děsní", jak ty píšeš, ale teda nejsou. Rozhodně neposlechnou vždycky napoprvé (spíš nikdy), ale jak začnu zvyšovat hlas, tak většinou už jo a řekla bych, že jsem to nedokázala fyzickými tresty, ale spíš "fyzickými opatřeními", ovšem už v nižším věku - tím, že jsem své pokyny, na kterých jsem chtěla trvat, opravdu prosadila - tj., když by nechtěli odejít ze hřiště po dobrém, tak vzala a odnesla, když se praly, tak fyzicky oddělila, sebrala hračku, která byla předmětem sporu apod. ... Když vidím rodiče, kteří tichým hláskem na hřišti přemlouvají své děťátko, aby "prosím tě pěkně" šlo už domů a chodí za nimi po hřišti třeba 20 i 30 minut a stále "asertivně" prosazují verbálně svůj požadavek a dítě na ně "peče", tak je na jednu stranu obdivuju za trpělivost, na druhou stranu mi to přijde šílené. Samozřejmě táhnout násilím ze hřiště šestileté dítě už je už těžší, zabránit mu v utopení sourozence ve vaně by ale mělo prostě jít odděleným koupáním a pod. Pokud je začneš teď "programově" bít, nedivila bych se, kdyby ti z toho začaly koktat, počůrávat se nebo bůhví co, to zkus vymyslet raději jiný "sazebník trestů" jsou už velké dost, aby mohly dodržovat pravidla ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.