| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Milá Jitko,
Přečetla jsem si oba vaše články i debaty, které po nich následovaly.
Nepřesvědčila jste mě a musím Vám napsat, že můj názor na homeopatii se ještě zhoršil.
Zvláště jsem byla překvapena až pobavena částí, která se zabývá doporučeným způsobem užívání léků. Nejvíce mě dostala asi tato část: "vzhledem k tomu, že v léku není obsažená žádná měřitelná dávka léku, dávka je nemateriální povahy..."

Píšete, že homeopatii nedokáží přijmout lidé vědecky vzdělaní, kteří potřebují vysvětlení na vše, co se v jejich těle odehrává. Ani já jsem se nedokázala přenést přes "jistou elektrochemickou strukturu" a "elektromagnetické otiskování, které přímo ovlivňuje elektromagnetické pole těla".

Pokud někteří lidé potřebují pokud možno podložené prokazatelné důkazy, proč jim je homeopaté dosud nepředložili? Jestli homeopatie funguje tak, jak jste vysvětlila, nechápu, proč ještě není uznána jako vědecká metoda. Kdyby existovala "nekonečná řada konkrétních případů po celém světě", která jednoznačně dokazuje, že homeopatické preparáty jsou účinnými léky, jistě už by se našel alespoň jeden člověk, který by byl schopen účinky léků doložit (a tím nemyslím: jedna paní povídala, že jí to pomohlo).

"Homeopaté tradičně dokazují účinnost homeopatie, potažmo homeopatických léků, svými výsledky a nemají potřebu ani čas vysvětlovat, jakým způsobem jejich metoda funguje." Homeopaté možná čas nemají, ale jistě už se našel někdo, kdo si čas udělal a zjistil, že se tato metoda nedá dokázat. Možná proto, že léčba je dlouhodobá, koncentrace účinné látky zanedbatelná a doba, po kterou je lék užíván, je příliš dlouhá na to, abychom mohli jednoznačně říct, že se pacient uzdravil právě díky léku. Je tady totiž možnost, že se prostě uzdravil sám od sebe.

"Tato pravidla a principy představují hypotézu, která se ověřuje empiricky - její platnost potvrzují vyléčení pacienti. " Je někde uvedeno, kolik pacientů se vyléčilo a jakou nemocí trpěli? Nějaká procenta úspěšnosti?

Jsem ráda, že vám homeopatie pomohla, ale já zůstanu u klasické medicíny. Monika

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.