| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nejsem odborník, ale podle toho co jsem jen zde na serveru z různých případů pochopila o násilí v rodině ( směrem k partnerovi) logicky vyplývá, že holčina asi bude mít hodně podobné pocity jako dospělá týraná osoba : tj. bude se stydět, bude se snažit "omlouvat" své (i když týrající) rodiče (kolik dospělých žen omlouvá !svého muže, ačkoliv jim vyrazil obě přední trojky a nalomil žebro )
To dítě je velmi psychicky zranitelné! Myslete na to ! Čekáte, že řeknete holčině :
"hele, fotr tě mlátit nesmí, je to zakázaný .A ted´běž domů. Čau ! A holka přijde domů - a řekne fotrovi : " Hele, sáhneš na mě ještě jednou a vletí na tebe OSPOD !" A vše bude OK. No,to asi ne!
Takže pokud bych chtěla pomoc holčině ( považuji to za svou povinnost )tak bych :
1. V ten kritický den,( kdy byla holka u vás a rodiče jí vyhrožovali )- tak bych jí JÁ DOSPĚLÁ doprovodila domů a osobně předala rodičům a JÁ DOSPĚLÁ bych jim vysvětlila, že dítě se zdrželo u nás proto a proto.... Před očima cizí ženy by ten fort asi dítě nezbil. Není to řešení, ale v ten moment by dítě bylo ochráněné.
2. Nenápadně bych sondovala další info od holčičky : "vyzvídala" bych mezi řečí. Děti toho na sebe nevědomky hodně prozradí.
3. Všímala bych si osobních věcí dítěte: jestli má dostatečné oblečení, obutí, obědy, pomůcky, nosí vypracované úkoly nebo ne?, jezdí na školní akce nebo jí rodiče nic neplatí atd. Je dítě i zanedbané nebo spíše "jen" extrémně přísně vedené ?
Snažila bych se zjistit nenápadně, co nejvíc detailů - ono to pak dohromady dá celkový obrázek.
4. S tím co bych zjistila, bych se svěřila (třeba anonymně) nějaké organizaci na ochranu dětí FOD, Naše dítě.... oni těchto případů znají tisíce a dokážou myslím z podaných informací lépe odhadnout situaci a hlavně stupeň akutnosti .( dejme tomu na stupnici 1-10 č. 1.-občas dítě dostane výprask a nikdo se s nim moc nepáře,.... č. 10-podezření na sexuální zneužívání dospělým ) cítíte sami, že
je v tom dost rozdíl a řešení jsou také jiná. Nechala bych si od nich poradit.
5. Pokud by mi vyplynulo, že k týrání spíše dochází,tak bych nejdřív (třeba také anonymně ) informovala učitelku/ředitelku školy s požadavkem at´jednají oni jako instituce a že zvažuji informovat OSPOD - at´ se do toho zapojí i škola.
6. Informovat anonymně OSPOD.
Není to jednoduchá situace pro dospělého, ale představte si, jak je na tom teprve to dítě....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.