| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Colombi, taky jsem si se spaním mého synka užila.... je mu 8 let a
má doteď problém být v místnosti sám a nemá rád tmu...

Snažila jsem se s ním po dobrém i po zlém - protože ono když ti 5-ti leťák hysterčí, ať jdeš s ním na záchod a ten záchod je 2 metry od něj.... máme byt 3+1, ne barák jako hrad...

Nakonec jsem se s tím smířila a odmítla to lámat přes koleno a být tvrdá ... pomaličku to odeznívá - třeba ten záchod už je v poho~;)~t~ - dělala jsem to postupně, nejdřív s ním až na záchod, pak už jen do chodby a stála jsem u dveří, pak už jsem stála v obýváku a koukala na něj.... pak jsem na něj jen mluvila z kuchyně... Vadilo mu, že je v chodbě tma, že jsou otevřený dveře do pokojíčku a v něm je tma...., i když si na chodbě rozsvítil, nestačilo mu to...Pro mě nepochpitelný, ale naučila jsem se nebrat to na lehkou váhu.
Prostě ho tak beru. Já sama takovýhle problémy a úzkosti v dětství nemívala, ale manžel je "strašpytlík", tak se to asi dědí, no...


Nicméně - myslím od Prekopové jsem četla, že pokud dítě takhle blbne v noci, dost pomáhá ho nevyhánět z postele, ale naopak ho do ní vzít s tím, že ho ten rodič hodně pevně svým tělem ovine a drží. Tomu dítěti je to samozřejmě nepříjemný a tak protestuje - jenže ten dospělák řekne, že jemu je to takhle příjemný a že takhle s ním chce spát. Pokud se to prckovi nelíbí a je mu to nepříjemný, tak ať si jde do svý postýlky. Ale sám. Prostě mu dát na výběr - buď se mnou - ale pravidla určuju já. Nebo sám a uveleb se tak, jak chceš.
Tak to zkuste - třeba vám to zabere.

Já nejsem proti spaní s dětma ani náhodou, ale pokud tvůj synek má takhle neklidné spaní, tak to je týrání rodičů - to bych taky nezvládla a manžela úplně chápu.
Můj synek spí od cca 2 let klidně a v podstatě jen občas mimoděk ze spaní kontroloval ručkou, jestli tam jsem s ním - stačilo mu, když se mě dotkl...

Já se synkem spala do cca 3,5 roku (v ložnici), pak jsem ho namotivovala na velkou postel (zvýšenou, s domečkem a klouzajdou) - než ji dostal, docela si počkal a pak v ní byl strašně rád. Nicméně pak přišly zdravotní problémy a na nějaký čas se mi zas do postele vrátil - nejdřív na cca 3/4 roku kolem 5,5 - 6,25 let, pak v 7-mi letech zas asi na půl roku - to jsem otěhotněla a on prostě chtěl být se mnou - tak byl - až do porodu. Pak přenechal místo sestřičce... bez protestů a úplně v klidu. Dokonce spal asi 2x s námi, myslím ještě v šestinedělí (malou mám samozřejmě v posteli od narození - takovou blbost, jako u mlaďase už nehodlám dělat - nutit ji spát v postýlce). Měli jsme z toho radost oba dva~;).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.