Přidat odpověď
POkud banka celý dluh zesplatní, dává (v tomto případě, často to tak dělávají) tímto dlužníkovi v podstatě vybrat.
Buď zaplaťte celý dluh rovnou...
Nebo nemusíte nic podepisovat, ale my to dáme (můžeme dát) k soudu, kde budeme požadovat celou částku, dlužník se samozřejmě může bránit veškerými možnými prostředky, v konečném důsledku ale bude uznána jeho povinnost celý dluh zaplatit a když nezaplatí, banka to může dát do exekuce.
Nebo dostanete poslední šanci to ještě splácet, ale za cenu NOTÁŘSKÉHO ZÁPISU s doložkou přímé vykonatelnosti - tj. je to něco za něco - my vás to ještě necháme splácet, ale pokud selžete, nemusíme vás už žalovat a můžeme to dát rovnou k exekuci.
dej
Tj. - pokud to byl jen dočasný výpadek a dlužník už je teď schopný to řádně splácet, ať podepíše notářský zápis.
Pokud je jasný, že hypotéku nezvládá a ani zvládat nebude, pak bych ten zápis nepodepisovala, to je "rozsudek smrti nad barákem" a bance dá přímou možnost okamžitě po nezaplacení jedné další splátky chtít prodej.
V tom případě ať si radši sežene kupce na barák sám, který v rámci zaplacení kupní ceny hypotéku vyplatí.
Přítel, jako ručitel, je na tom obdobně, po ručiteli může chtít banka totéž, co po hlavním dlužníkovi (samo krom toho prodeje baráku)... Jako ručitel bych určitě notářský zápis nepodepisovala, to teda v žádném případě. Jako hlavní dlužník jak píšu výš, za předpokladu, že odteď už budu splácet pořádně a včas, tak ano.
Předchozí