| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím všechny mámy.
Před rokem jsem psala toto:
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree.asp?all=yes&id=16698216&typ=0

Tehdy jsem si říkala, že tato diskuze o autismu se nás netýká. Jako bych ani neviděla, kolik maminek s dětmi s AS se ozvalo. Poslední dobou ale pročítám většinu diskuzí tady a vidím, že dysfázie a AS dohromady není vzácné. Mám dceru, a jak jsem se dočetla, u dívek a chlapců se to projevuje jinak. Proto jsem vyjádření maminek se syny nebrala v potaz (to není náš případ). V mnohých popisech synů vidím mladšího syna, s "dysfatickými znaky" ale dyslálií.
Její projevy se komplikují věkem, místo aby mizeli. Má problémy s sociálních vztazích s vrstevníky, rozumí si jen s dvěma neslyšícími kamarádkami (asi proto, že vnímání okolí je u obou trochu jiné), se slyšícími spolužáky si nerozumí a oni o její společnost nestojí. Poslední dobou jsem si začala všímat drobností.
- pohyby rukou se změnily, už nepohybuje neviditelnými obrázky, už je to opravdu ventil ve chvílích, kdy se má soustředit.
- zaměřuje se na detaily, ne celek
- problémy v orientaci
- miluje skákání po dlaždicích
- jednou musela utéct z místnosti kvůli příliš mnoha hlasům lidí...
- nechápe vtipkování na vlastní osobu
- těžko nese své neúspěchy

Nevím, co po vás chci. Asi říct, ať své děti tolik nepozoruju. Nebo napak říct, ať je pozoruju pořádně a nechám si poradit od klinického psychologa a dětského psychiatra.
PS: kolik Vás tady má dysfatické dítě s AS? je tu i nějaká holčička?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.