| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Abych to stručně vysvětlila" ~t~

No dobře. Taky budu "stručná" ~;)

Mám zkušenost se studiem ve velmi dospělém věku při práci a dětech - Bc dálkově dokončené, poté Mgr "denní" na téže škole tentýž obor (jelikož navazující k Bc prostě dálkové nevypsali, tak formálně denní, reálně jsem tam téměř nechodila, pochopitelně), které jsem nedokončila - nechala jsem toho před státnicema. Ale snad ani ne kvůli "poměrům na škole", ale v zájmu svého duševního zdraví. A dokončení školy by mi profesně nijak výrazně nepomohlo.

Jak již tu mnohé psaly: záleží na tvé motivaci - jestli ti ta škola opravdu k něčemu bude. Studium samo o sobě se ti přínosné patrně nejeví.

Že nejsou skripta je normální. Seznam literatury je standardní postup.
Spolužáci sdílet nemusí. Tak to prostě je. Já měla teda docela štěstí - pokud se člověk dostatečně pídil, někdo mu nakonec pomohl, a taky jsme měli jednoho hyperproduktivního spolužáka, a ten házel v plac snad vše, co vyrobil ~R^

Co se týká komunikace s vyučujícími: někteří na e-maily reagují, někteří holt ne nebo pozdě. U některých je rovnou (vzhledem k povaze a/nebo věku) jasné, že je efektivnější si je na katedře osobně vyhledat (ve vypsaných konzultačních hodinách) a pohovořit z očí do očí. Jiní preferují naopak ten e-mail. To nemusíš zjišťovat od spolužáků, ale jednoduše kdo se ti dva týdny neozve je pro mejly pasé...

Upřesnění požadavků ke zkoušce (aspoň literatury nebo jiných zdrojů) pár dnů před zkouškou: no tak se za těch pár dnů (aspoň něco) naučím, aspoň se tím nezatěžuju předem.

Zkouškové období je snad běžně jen 6 týdnů (plus případné předtermíny), a jelikož zkoušející vypisují termíny nezávisle na sobě, je normální, že máš jeden týden zkoušky dvě-tři a další týden nic. Nezbývá, než se učit na více zkoušek najednou (to se ti u státnic bude ostatně hodit).

Taky by někde v nějakém dokumentu školy měli mít napsáno, kolik termínů a kdy musí vyučující vypsat, podle toho je možné se orientovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.