| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Víš, ono taky možná záleží na tom, PROČ studuješ.

Já studovala při práci dálkově dvě fakulty a dělala jsem to proto, že mě to bavilo, že jsem se chtěla něco dozvědět, rozšířit si obzory a možnosti pracovního uplatnění. Proto mě nějaká solidarita mezi spolustudenty nebo neexistence skript byla dost jedno.

Mě spíš skoro přijde, že tu hledáš podporu v tom, že máš skončit (z duchu toho příspěvku).
Ono kombinované studium bude náročné vždycky a já osobně myslím, že pokud je to "tvůj" obor, nebo ho budeš potřebovat nebo tě to fakt zajímá, tak stojí za to ty zuby zatnout a pokračovat. Však nemusíš mít samá A, přece.

Jinak - co se týče literatury - předměty musí mít sylaby a tam musí být literatura uvedená od počátku semestru přece - taky můžeš zkusit příp. sylaby stejného předmětu z minulých let. Nejsou-li skripta přímo pro dálkaře, můžeš zkusit skripta "pro deňáky" nebo skripta ze stejného oboru z jiné školy. jinak holt primární zdroje (seznam povinné literatury), to je koneckonců na tom to nejzajímavější.

Co se týče zkouškového a termínů - většina dálkařů naopak preferuje víc termínů v jeden den, aby nemusela jezdit do školy tak často. I za nás (na jinak vstřícné škole) se stávalo, že skutečně byly jen 2 termíny, z toho vypsaný 1. jako řádný a 2. jako opravný, takže když jsi na první nemohla, měla jsi automaticky za E a přišla jsi o možnost opravného a hrozil děkanský termín... Taky jsem to považovala za šikanu, ale naštěstí to bylo snad jen 2x. Ono nechávat učení až na zkouškový u kombinovaného studia je ptákovina, já mívala průměrně 8 zkoušek za semestr, takže to stejně bylo v průměru na 2 zkoušky týdně a to se při práci samozřejmě naučit nestihneš (a že jsem se holt učívala i v práci - ve zkouškovým). Ano - to byl základnní rozdíl mezi denním studiem a kombinovaným, že na kombinovaným jsem fakt makala v semestru od začátku (resp. ještě třeba už v létě), na denním mi stačilo zapnout v prosinci, resp. v květnu.

Jinak - co se podpory rodiny týče, tak chápu, ono to dopředu nejde odhadnout, jaká zátěž to bude. Já to tenkrát taky předjednávala s tehdejším mužem, že teda jako "společné" rozhodnutí, a on teda pak v praxi taky dost brblal, a to jsem asi nevyšilovala tolik, co ty, jenom to byly povinnosti, termíny, práce po večerech a tak.

Nemyslím, že na jiný škole by to bylo o moc lepší. Chápu, že toho má člověk občas plný zuby a že zrovna asi řešíš, jestli se máš vůbec začít učit nebo to radši vzdát.
Jestli tě to baví, tak ty zuby zatni a půjde to.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.