| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím všechny, někdy v létě jsem tu na diskuzi o ADHD ventilovala svoje strachy a frustrace ohledně staršího syna a jeho nástupu do školy. Některé z holek mi psaly, že to vypadá spíše na Aspergera - no, dnes jsme absolvovali závěrečné vyšetření u specializované klinické psycholožky a závěr zní, že to Asperger je. Hodně vysokofunkční, v rámci možností flexibilní, zcela egocentrický, špatně motivovatelný a s poruchou pozornosti.
Dostaneme doporučení na asistenta - což považuji za super, protože ve chvíli kdy se "zasekne", tak není schopen práce a navíc rozhodí celou výuku. Učitelku má naštěstí zkušenou (i s dětmi s AS), dětí je ve třídě 20, ale i tak tam není prostor, aby se mu věnovala pokaždé, když má nějaký problém...

Můj dotaz zní - směřovat to spíše k žádosti o osobního asistenta nebo o asistenta pedagoga? V problematice se vůbec nevyznám, takže netuším, na co škola dostane peníze a co je šance prosadit. Synovi by asi stačila občasná výpomoc asistenta pedagoga, nepotřebuje pomoc nepřetržitě, jinak je velice chytrý (jako asi většina aspíků). Ve třídě jsou ještě dvě děti s ADHD, tak mi přijde lepší, kdyby měly asistenta dohromady, ale jak říkám - nevím, jaká je praxe. Pouze vím, že v jiné první třídě na této škole už asistenta mají.

Dokážete mi někdo shrnout v kostce, jak to s asistenty chodí? Zda je na ně nárok automaticky, odkud jsou placeni, apod.?
Díky předem (i za jakékoliv rady ohledně školních začátků a AS)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.