| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jako bývalý epileptik ti můžu napsat zhruba něco :)
Ložisko může a nemusí být "útvar", někdy je to prostě místo, kde se vytváří výboje, může bý v mozku různě. Nebo může epilepsie propuknout následkem, že něco tlačí na mozek, nebo následkem úrazu. Může být dědičná.
Já jsem brala léky většinu života, alkohol jsem pila normálně bez následků, spánkový režim jsem si zařídila, jak jsem chtěla, na slunko jsem mohla, ale to je hrozně individuální, to musí člověk na sobě vypozorovat, co jde a co už ne (stroboskop například). Neslyšela jsem, že by na epilepsii cigarety měly nějaký vliv.
Aktivně sportovat epileptik může, pokud vyhodnotí, že může.
Léky jsou kapitola sama o sobě, vedlejší účinek může být téměř všechno. Mě uspávaly.
To tak na okraj, v podstatě jsou to věci, na který se můžeš kamaráda zeptat, určitě o tom něco ví. Tebe by měla ale hlavně zajímat první pomoc v případě záchvatu, tam se vyplatí pohotová reakce. Zeptej se kamaráda, co a jak dělat, jestli má u sebe třeba nějaký léky na stav "po záchvatu". To bude lepší než se ptát manžela :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.