| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jitule chápu tvoje pocity a chci tě povzbudit, ono to ještě nic nemusí znamenat, prožila jsem si 2x a naštěstí oboje skončila happyendem.

Jinak souhlas s Tonkoou. Vlašín je vynikající kapacita, v prvním těhu jsem tam jezdila na diagnostiku se špatnými průtoky, odhalil to naštěstí dost brzo a přesně, těhu pak bylo hodně hlídané a díky této dobré a včasné diagnostice jsem pak šla na předčasnýho císař a dítěti to nejspíš zachránilo život, normální porod v termínu by nejspíš nedopadl dobře.

Ale jinak v Brně mají dost problém s etickým a citlivým přístupem, v případě že se odmítne "doporučený" postup, tedy amnio. Já tam mám dost negativní zkušenost se sestrami a i jednou doktorkou. Měla jsem to podobně jako Tonkaa, u druhého těhu vyšel "pozitivní" krevní test, ale odmítla jsem amnio a už to jelo - sestry byly teda fakt hnusné, řeči jako - to chcete mít postižené dítě? apod. I jedna doktorka měla podle dost neprofesionální přístup. Podle mně ani nebyl nijak zvláštní důvod mně tam hnát, riziko potratu po amnio mi přišlo větší než ten výpočet ze screeningu, a oni nechápali, proč nejdu, když testy nevyšla a díky věku na to MÁM nárok.

Napsali mi TO velkým písmem s několika vykřičníky do průkazky a do všech zpráv. Ještě jsem tam pak dál jezdila na kontrolní utz, preventivně kvůli tomu co se našlo u prvního těhu, jiný "velký" utz v okolí tehdy nebyl a navíc diagnostici jsou fakt dobří. ALE dávali mi to tam pěkně sežrat. Tedy hlavně sestry - jedna dokonce na celou čekárnu na mně zahlásila - co sem jezdíte když odmítáte dělat co se vám řekne (nebo nějak podobně, už si nepamatuju přesně ten konec, neb jsem nestačila zírat). Doktoři už byli "opatrnější" ve formulacích, jen jedna doktorka se ptala (ale ta už slušně) jestli se může zeptat na důvod mého rozhodnutí, tak jsem jí důvody řekla.

Takže sečteno - diagnostici jsou tam dobří, ale člověk se musí trochu obrnit. A asi si ujasnit v sobě předem zda amnio ano nebo ne, či za jakých okolností.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.