| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No moje zkušenost je tak něco přes 4 roky stará. Já ani ke genetičce vlastně nešla. Mně jen zavolali že výsledek je pozitivní a že mně objednali na genetiku. (taky dobrý ~5~) Byla jsem zrovna s dítkem v nějakém dětském centru, takže mi chvíli trvalo než jsem popadla dech ~;) Pak jsem šla domů, stáhla si ty výsledky, chvíli pobrouzdala po netu a asi hodinu seděla na lavičce a parku.

Dospěla jsem k tomu že ty výsledky nejsou tak zásadní, je to vlastně jen výpočet a ovlivňuje ho hodně faktorů které to mohou zkreslit, nevyšlo to ani nijak extrémně moc nízké číslo, i když už za "tlustou čárou". Riziko amnia je spíš podobné nebo mi přišlo spíš větší. Potom co jsem kvůli těhotenství podstoupila, jsem vnitřně věděla, že jakékoliv riziko byť malé, prostě dobrovolně podstupovat nechci.

A definitivně rozhodlo, když jsem si spočítala, za jak dlouho by byly výsledky, že v době "případného potratu" by šlo už tak 20-22.týden, to už je pro mně prostě dít, jsou cítit pohyby, to už je dítě téměř na hranici životaschopnosti, zachraňují se u nás děti od 24.týden. Potrat pro mně přestal být abstraktní pojem - uvědomila jsem si že by šlo o POROD usmrceného malinkého dítěte.
U prvního těhu jsem měla dítě nějakou dobu v inkubátoru a viděla jsem tam ty drobečky narozené hodně předčasně, jak bojují. I já sama jsem tehdy měla "kapesní" dítko pod 2 kila.
Dobře si to dodnes pamatuju, jak mi toto vše běželo hlavou a věděla jsem že tohle prostě udělat nemůžu, že s takovým rozhodnutím bych se já vnitřně nesrovnala.

Tehdy jsem to pro sebe uzavřela tak, že ať už mi život přinese cokoliv tak doufám že se tomu dokážu postavit čelem.
A tím ze mně najednou spadl i ten obrovský stres, od toho telefonátu jsem se je "třepala".

Pak jsem tedy zavolala na Prenatal s tím, že děkuji, ale že stanovený termín na genetiku ruším, že na amnio bych stejně nešla a že podstoupím pouze neinvazivní vyšetření. A dál jsem tam jezdila na utz. No jak jsem psala, nevzali to moc dobře ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.